Prikaz jedne poruke
Stara 25.3.2010, 23:14   #79
balu
Član
 
Član od: 13.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 105
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: 3DS Max tutorijali za početnike

Odakle tebi bilo kakva informacija o mom znanju engleskog, cini mi se da si ti jedini koji nipodastava ovde.

Predpostavljam da to sto si ti protumacio da je neko nadmen i da nece da pomogne proistice iz cinjenice da nisi upucen u celu stvar(kako si sam rekao). Poenta je da vecina odgovora jeste u helpu i da apsolutni pocetnici mogu da pomisle kako bi sve to trebalo da bude mnogo brze i krace, tj ceo proces ucenja programa. Neke stvari mogu da se savladaju uz pomoc tutova koji dolaze uz program i ja mislim da su oni sasvim dovoljni za osnovu. Poprilicno je smesna kritika(ili sta li je) da je help obiman, pa kakav bi trebalo da bude, s obzirom na program. Stvar je da ne treba da jurisas na ne znam kakve rezultate na pocetku. Eto to bih voleo da sam cuo kad sam pocinjao, a ne da posle par sati kukam kako nije ispalo kako sam ja mislio. Postavis sebi neki cilj, ali ne mozes da ocekujes cudo posle par dana ucenja programa... Jednostavno sedi, radi, gledaj tudje radove i uci. Nema brzog i lakog nacina da naucis ovako nesto slozeno, mislim da je svako ko trazi neku tajnu 3d-a u velikoj zabludi. Ako si vec na pocetku preokupiran trazenjem precice, a ne ucenjem, zapitaj se zasto se uopst bavis ovim.

Ako znas 3ds max(koliko je to moguce), ne znaci da si kreativan, znaci da si uporan. Preduslov da budes kreativan je da budes kreativan, ne mozes mnogo toga da promenis(kao talenat), a preduslov za ispoljavanje te kreativnosti je vestina koja moze da se nauci.
Evo kako sam ja poceo (pre oko 3 ipo godine) Gledao sam tv i slucajno sam naleteo na mislim studio b, neka devojka je cini mi se pricala o igri na kojoj je radila i pomenula je 3ds max... Tata mog druga radi u njemu, pa sam ga zamolio da mi nareze... Naravno u pocetku nisam imao pojma o cemu se radi, nesto sam nabado sam, a imao sam spor net, pa je i ucenje bilo sporije nego sto sam je hteo. Nalazio sam tutove gde sam stigo i radio jedan po jedan, malo kasnije kupio sam knjigu 3ds max kroz primere (koju ne bih preporucio, ali to je licni stav), ali je poenta da sam se ubijao od modelovanja, citanja tutova i ostalog i cini mi se da je to jedini nacin. Ali ako neko nadje brzi nacin, neka slobodno javi, voleo bih da cujem
balu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke