Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2006, 0:45   #1
milanp
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Poruke: 70
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Tv karta - obicna antena (Treba mi pomoc oko izbora tv karte)

Pozdrav svima. Treba mi pomoc oko izbora tv karte, posto se ja dosta slabo razumem u ove uredjaje, ponesto sam saznao na nekim sajtovima, ali slabo je to. Uslovi su sledeci :
1. Potreban je odlican prijem, posto nemam kablovsku nego tv program hvatam obicnom krovnom antenom,a mozda i stonom mada je slika na tv-u dosta dobra.Video sam da postoje karte sa analognim i digitalnim tunerom , pa bi voleo da mi neko objasni razliku i koje je resenje bolje za mene ?
2. Da ima mogucnost snimanja tv programa dobrog kvaliteta, po mogućstvu da direktno kompresuje u neki format, divx ili slicno. Snimio bih ponekad neku tekmu ili film , pa zbog toga..Procitao sam da neke kartice imaji tzv.hardverski mpeg, ali nisam najbolje shvatio sta je to. Čini mi se taj element olaksava posao procesoru prilikom snimanja , odnosno veci deo posla obavla sama kartica. Neka neko objasni preciznije o cemu se radi. Pošto je moja konfiguracija sledeca: amd athlon 1700+, 256 ddr/266 Mhz, Asrock kt 266, geforce 2 mx 400 64 mb sdram, hdd 40GB, da li mi je neophodna kartica sa hardverskim mpeg-om ili moja mašina može to dobro da odradi?
3. Trebalo bi da ima daljinski , mada mi se cini da ih vecina i ima, izgled i dizajn nisu bitni samo da vrši radnju.
4. Fm radio je poželjan, ali bi presao preko toga ukoliko su ostali uslovi ispunjeni.
5. Cena bi trebala da bude recimo oko 60 evra, najviše do 70.
6. Što se ostalog tiče nemam nekih posebnih zahteva,(nebi bilo loše da može da se namesti da snima u određeno vreme, na primer nisam kuci ceo dan, a namestim da mi snima određeni program u periodu od recimo 2 sata, naravno uz uključen kompjuter) uslovi pod 1,2,5 su mi najbitniji, pa ako ima neka kartica koja ispunjava ove uslove bio bih srećan. Naravo ako je cena manja još bolje.
Izvinjavam se što je post malo duži, ali eto...Nisam znao gde da postavim temu pa videh ovde jednu sa tv kartama, pa stavih. Nadam se da mi nećete zameriti , ali ako sam pogrešio premestite temu gde treba.
Hvala svim ljudima dobre volje na predlozima i sugestijama. Pozdrav
milanp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke