tema: [Kućište] MS Black Widow
Prikaz jedne poruke
Stara 1.6.2017, 10:22   #107
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: MS Black Widow

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Obrati pažnju da je taj drugi slot slabiji od gornjeg i da je namenjen za sekundarnu grafičku kao crossfire ili sli.

1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8)

I ako ga držiš otvorenog, onda svi ti ventilatori i samo kućište gube smisao, neće biti promaje u kućištu nego samo vruć vazduh koji udara na sve. Ako tako hvaljeno kućište nije sposobno da održava u svako doba normalne temperature, onda ne znam.
Gledao sam testove s 1080. Na 8x gubitak performansi je 0,5%. Apsolutno je svejedno na koji ćeš ga staviti, samo ako želiš da ti MSI Afterburner radi trebaš ugasiti integriranu grafičku u biosu. Sve performanse su identične, a grafička ne prži SSD kada igraš.

http://www.gamersnexus.net/guides/24...impact-on-gpus

To je stvar navike, ljeti volim da čujem ventilatore kako rade. Buka ljeti, a i sada je dvostruko veća izvana kako sam sa sela, pa je što se tiče toga otvoreno, zatvoreno isto. A udaranje temperature, topli zrak ode gore, hladniji ostaje dolje, bolje ćeš s otvorenim imati kako got okreneš.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke