Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2014, 17:37   #48
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Oculus Rift - gaming naocare za virtuelnu stvarnost

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Posao nije "prodat", nego je ponudjen na Kickstarteru za crowdfunding. Crowdfunding nije investicija. Kickstarter insistira da oni koji podrzavaju projekte ne mogu ocekivati nikakvu zaradu. Takodje, insistiraju da se koristi zdrav razum pri podrzavanju odredjenih projekata.

FB se bavi gejmingom. To sto ja ne volim igre koje FB nudi, to je moja stvar. Sta ce FB da uradi sa Rift-om nemam pojma. Zasto bi ti ili ja, ili bilo ko drugi odlucivali kome ce prodati kompaniju? EA? Ubi? Blizzard? Microsoft? Svi oni imaju i sjajne, i ocajne igre.

@makiem Sta su to, konkretno, ljudi iz Oculus-a uradili necasno? Razvili su proizvod, a potom su ga prodali. Proizvod je njihov, i oni odlucuju kome, i za koliko ce ga prodati.
Gledaj sa ove perspektive:
Kada ljudi sa kickstartera ne uspeju da isporuce proizvod pravdaju se time da ljudi koji su ulozili pare za ideju sto su i sami ljudi iz oculusa pitch-ovali inicijalno na KS-u (sa cime se i ja slazem), ali kada isporuce prototipove backerima i urade ovako nesto (prodaja fejsbuku) onda cujes komentare Oculus CEO-a "vi niste ulozili u ideju nego u to da cete dobiti VR hedset od 300$ i dobili ste ga, sta vise hocete?" -Pa dobro, sta je onda? Za sta se zalazete? Za ovo prvo ili ovo drugo?
Drugim recima licemerje.
Mozda ti nemas takav osecaj i slicno pi postupio kao gospoda u koznim foteljama, ja sigurno ne bih. Da ne pricam o zloupotrebi besplatnog davanja svih Valveovih resursa i rezultata istrazivanja svog VR-a. Samo su ispali budale na kraju, i Valve i Karmak i Notch i svi backeri.

To sto kazes da je fejsbuk gejming kompanija je teska nebuloza, ako imaju game store ne znaci da su gejming kompanija.
Oni su i sami davno rekli da su razocarani tim gejming aspektom kojim su inicijalno hteli da poguraju fejsbuk jos vise.

Njima je gejming zadnja rupa na svirali, da nije, ne bi dali 20 milijardi za Whatsapp...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke