Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2014, 17:11   #47
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Oculus Rift - gaming naocare za virtuelnu stvarnost

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Moram da se slozim sa PeromBlentom, da nije posao predstavljen kao gejming VR hedset i "prodat" narodu da sakupi pare za njega, niko ne bi imao nista protiv. Cak niko ne bi imao nista protiv da su se prodali nekoj kompaniji koja se bavi gejmingom. Ako krenemo od pretpostavke da su im namere 100% casne, onda se postavlja pitanje zasto fejsbuku nisu rekli "OK, svaka vama cast, ali mi ne zelimo da prodamo vama kompaniju, jer vi NE ZNATE sta mi zelimo da postignemo".
NEgo svi prenebregavaju cinjenicu da su se oni pre nekoliko meseci vec prodali, kada su nasli investitiore i sakupili 100 miliona dolara i da je tad postavljen bord direktora i CEO koji donose odluke. Oni su prodali OR Fejsbuku.
Posao nije "prodat", nego je ponudjen na Kickstarteru za crowdfunding. Crowdfunding nije investicija. Kickstarter insistira da oni koji podrzavaju projekte ne mogu ocekivati nikakvu zaradu. Takodje, insistiraju da se koristi zdrav razum pri podrzavanju odredjenih projekata.

FB se bavi gejmingom. To sto ja ne volim igre koje FB nudi, to je moja stvar. Sta ce FB da uradi sa Rift-om nemam pojma. Zasto bi ti ili ja, ili bilo ko drugi odlucivali kome ce prodati kompaniju? EA? Ubi? Blizzard? Microsoft? Svi oni imaju i sjajne, i ocajne igre.

@makiem Sta su to, konkretno, ljudi iz Oculus-a uradili necasno? Razvili su proizvod, a potom su ga prodali. Proizvod je njihov, i oni odlucuju kome, i za koliko ce ga prodati.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke