Prikaz jedne poruke
Stara 27.1.2017, 19:38   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Vip Kućni Net

Ti mikro prekidi su stvarno na trenutak, 1-3 sekunde koliko mi se čini i npr. ne stigne ni Windows/Skype/Viber da prijavi gubitak neta, ali su prisutni. Nisam imao Skype video pozive još sa ovim netom, pitam se da li bi pukla veza u tim trenucima ili bi se održala uz neki mini štuc.

Moguće je da bi antene popravile stvar, ruter ima mesta za kačenje 2 antene pozadi. Ovako trenutno u podešavanjima pokazuje 4 od 5 crta za LTE signalu, tačnije signal se kod mene kreće od -99 do 101 dBm. Ja lično antene neću kupovati i pojačavati prijem jer mi i ovako sasvim lepo vrši posao. Treba samo da pokrije par sati mesečno kada kablovski net ima varijacije u signalu i ume da izleti ili se svede na neupotrebljiv nivo na nekih 10-40 min, što meni ume da napravi problem ako baš tada radim i potencijalno veće gubitke od pretplate na drugi net. Ali dok radi, kablovski kod mene radi bolje, brzine su uvek konstantne, bez tih sitnih štuceva, ping vrlo nizak...

I da, sve je testirano putem LAN kabla jer sam se više puta uverio da WiFi ume da throttle-uje vezu iz samo njemu znanih razloga, čak i kada je pun signal, u istoj sobi, na 2 metra od rutera.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke