Prikaz jedne poruke
Stara 13.7.2021, 23:23   #92
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
nVidia je - ubodes u plocu i ne mislis. AMD grafika - zahteva malo paznje oko temperatura, drajvera...nVidia kao da bezi za generaciju sto se kvaliteta inzenjeringa kartice i samog cipa tice. AMD kartice uvek trose struje kao i prethodna generacija nVidije a uporedive su po performansama sa aktuelnom generacijom njenih kartica. I to je tako godinama vec.
Ima istine da je nVidia (ti je jedini pravilno pišeš koliko sam video) "ubodeš i ne misliš" i da su im drajveri (bili) mnogo "ispeglaniji".
Kao neko ko je imao S3 Virge, pa 3dfx Voodoo Banshe pa do RX6800 (koja mi stiže sutra) ATI te AMD su uvek imali hardverski bolji odnos performanse/cena u odnosu na nVidiju, ali svaki put su svojim drajverima i softverom vrhunski uspevali da zas.eru svaku prednost koju su hardverski imali, kao da su im drajvere pisali priučeni početnici koji su govorili vodoinstalaterima šta da rade na softveru.
Zato su uvek bili u debeloj senci "zelenih".
Tek se sa RDNA situacija popravila. Posle 5750 i R9 270X, Radeon 5700XT je prva ATI/AMD grafika kojoj drajveri (izuzimajući prvo vreme po pojavljivanju) rade gotovo bezgrešno i prva njihova karta sa kojom SVE što sam probao radi kako treba što ranije nikako nije bio slučaj.

Napraviti Fidelity FX od strane AMDovog softverskog odeljenja je nešto što mi je pre samo 2-3 godine delovalo kao naučna fantastika, znajući kako prave drajvere.

Usput, ako bih, ja lično, sklapao kompjuter za posao od kog bih živeo, ništa osim threadrippera mi ne bi palo na pamet, kakav crni Intel.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke