Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2019, 17:18   #1
Follow Freeman
Novi član
 
Član od: 16.1.2019.
Poruke: 7
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nova konfiguracija sa monitorom za 90.000 (možda do 95k max) dinara

Pozdrav društvo,

Trebao bi mi novi komp, uključujući i monitor, za 90+ hiljada. Znam da deluje malo čudno i bezveze što cifra nije zaokružena na stotku, ali ovo mi je neki maksimum, a komp mi treba prilično hitno. Dosta dugo nisam pratio tokove i dešavanja pa sam zato odlučio da napravim nalog i pitam vas da mi odaberete komponente.

Kupovao bih u nekoj od domaćih radnji (na G, E ili W). Računar bih koristio za posao i igranje. Deo posla odrađujem od kuće, a to podrazumeva da mi u svakom trenutku (dok radim) mora biti otvoreno nekoliko Chrome prozora/profila, svaki sa gomilom tabova i spreadsheetova - plus još nekoliko drugih aplikacija koje rade u pozadini. Poenta priče je da sa trenutnom konfom iz 2010. više ne mogu ljudski ni da skrolujem stranice i svičujem tabove. A ne mogu ništa ni da igram

Da napomenem i da ću sadašnji komp pokliniti rodbini, pa prodaja i ulaganje tih para (kakve da su) u novi nije opcija, nažalost.

Kao što rekoh, nisam baš dugo pratio šta se dešava. Ništa ne bih overklokovao. Nisam posebno naklonjen ni jednom 'taboru' - za sve sam otvoren. Monitor, recimo neki 24" 1080p, ali nemam blage veze šta je kvalitetno i da li npr. vredi neki od ovih Gaming monitora što ih vidim u ponudi.

Što se tiče raspodele budžeta (koliki udeo da ode na kućište, a koliki na monitor), neka što više bude na strani kućišta -- naravno, u granicama razuma

Ukratko, izbalansirana i pouzdana mašina za posao i gaming koju ne bih dugo menjao bez preke potrebe.

Mislim da je to to. Sori ako sam malo smorio.

Hvala unapred, čekam vaše predloge!

Poslednja ispravka: Follow Freeman (17.1.2019 u 18:06)
Follow Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke