tema: Stellaris
Prikaz jedne poruke
Stara 11.4.2018, 15:00   #186
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Stellaris

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Tako stvari nisu funkcionisale ni u kolonijalno doba na nasoj planeti
Salu na stranu, kolonije i zvezdane baze su bitne. Uostalom, da igra tako tretira sisteme (istrazis prvi, gradis prvi) onda bi cela igra bila jako neizbalansirana. Jer bih ja u ranoj fazi mogao da saljem brodove da istraze pola galaksije i tako napravim ogromnu tampon zonu gde bi flote putovale decenijama i gde niko ne bi smeo nista da gradi

Inace, tvoj brod ne bi smeo da ceka. Ili se nesto zabagovalo ili su istrazivacki brod i konstruktor druge nacije pa konstruktor vec uveliko gradi ili su tu neke neprijateljske snage (mada bi tvoj brod sam pobegao iz sistema da ima neprijatelja).
Ako si ti vec istrazio taj sistem (znaci ne samo da budes prisutan, moras ceo da istrazis uz pomoc istrazivackog broda), mozes da gradis sve dok nema neprijateljskog vojnog prisustva ili ako drugi brod vec ne zapocne gradnju. To koji je civilni brod u blizini ili istrazuje nema veze. Ili je bag (mada mi se nikada nije desilo) ili nisi nesto odradio kako treba.
Probacu da loadujem, pa da proverim jos jednom, ali siguran sam da je tako bilo. Njegov brod je istrazivao od planete do planete, ali je construction ship zauzeo busiju oko sunca, dok je moj cekao u redu...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke