Prikaz jedne poruke
Stara 9.4.2020, 15:40   #10
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: IQ test Mensa online

^^ Neka me neko ispravi ako grešim, ali zar nisu svi "zvanični" IQ testovi upravo ovog tipa već par godina unazad?

Pre 10+ god. sam sa društvom radio par testova koji su navodno bili iz Mensa Hrvatska. Tada su sadržali i mozgalice sa rečima i matematičke zadatke. Sećam se jasno da je za rešavanje nekih od njih bilo potrebno znati pitagorinu teoremu, grupe biljaka ili životinja... A ko je imao dodira sa matematičkim skupovima, uslovima, nizovima sa nekakvom progresijom... je već bio spreman da razmišlja kako treba kod minimum pola tih zadataka. Većina nas se složila da bi slabo obrazovana osoba strašno podbacila sa rezultatom i da je za procenu nekakve prirodne inteligencije to loš test.

Rekao bih da su ovi danas bolji i manje zavisni od obrazovanja ali opet daleko od idealnih. Lično, čvrsto verujem da je inteligencija višedimenzionalna. Podela ima raznih ali evo npr. u ovom članku su nabrojani i objašnjeni svi tipovi inteligencije po Gardneru. IQ testovi koje ovde imamo se fokusiraju na: Vizuelno-spacijalnu inteligenciju i Logičko-matematičku inteligenciju. Kada bismo pravili nekakav chart svih tih inteligencija, verovatno bismo morali da imamo nešto ovog tipa:



U čemu bi IQ test zauzeo jednu do dve grane i to je to. Lično znam par ljudi koji imaju visok IQ ali su obični retardi u sociološkom smislu jer prosto ne kapiraju ljude i ljudske odnose.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke