Prikaz jedne poruke
Stara 5.4.2019, 14:21   #9
NeverSayNeverAgain
Član

Član od: 28.8.2017.
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: (Moguca)Preporuka za adapter

Citat:
water wizard: Najbolje da pozoveš provajdera da ti daju kompatibilan uređaj, ili bar neki savet šta da radiš
Pozvao sam ih, kazu, ne mogu da mi pomognu, do televizora je.

Citat:
GoranSTX: "Kako misliš "nisu kompatibilni"?
Izvrsio sam update firmware-a, posto neki modeli dolaze sa starijim verzijama koje znaju biti uzrok problema.
U pitanju je "UE43NU7092UXXH" model televizora koji poseduje sve potrebne prikljucke ukljucujuci i pomenuti. Naveo sam to (kroz primer) u prethodnim postovima, posto internet koristim tako sto kabl prikljucim direktno na uredjaj. Cim glavni internet kabl povezem sa ruterom a ruter sa televizorom, ne funkcionise. Dakle, Lan ili Wireles povezivanje TV-a preko rutera daje isti rezultat. Ocigledno postoji neka prepreka koja ih cini nekompatibilnim. Koja? Ne znam.

Citat:
Takođe, nije mi baš jasno kako "gubiš wireless" kad priključiš TV na ruter?
Nisi me razumeo, povezivanjem TV-a na ruter ne gubim wireless, (ruter odlicno radi i hvatam signal sa tabletom, laptopom ili telefonom) vec internet na TV-u. Direktnim povezivanjem net kabla na TV gubim wireless jer tada nemam sa cim da povezem ruter zato sto se glavni net kabl nalazi u televizoru. Sustina je da u ovakvim uslovima moram da bira izmedju interneta na TV-u ili WiFi-ja, dok zelim oboje. Zato sam pribegao ovoj metodi sa Switchem, ukoliko je to uopste moguce. Ti tvrdis da jeste.
Ponavljam, vazno mi je da glavni internet kabl mogu da prikljucim na Switch nakon cega bih dodao jos dva mrezna kabla (za televizor i ruter) i tako u isti mah opskrbio internetom oba uredjaja.

Hvala obojici na savetima.
Kazi mi koji Switch uredjaj preporucujes?
Vidim da ih ima kod nas u firmama na slovo "W" i "E".
Neka bude obican model.
NeverSayNeverAgain je offline   Odgovor sa citatom ove poruke