tema: e-readeri
Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2016, 21:06   #1292
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Evo i ja da prijavim da sam prošlog četvrtka dobio Kindle Voyage
Već sam pročitao dve knjige na njemu

Prvi utisak je dosta dobar, pozadinsko osvjetljenje je baš dobra stvar, maloprije sam čitao bez da sam palio svjetlo u sobi (mada nisam siguran da je to dobro za oči, kad sam nakon toga upalio kompjuter slova nisam vidio ).

Softver i sve ono što na tom polju nudi je osjetno bogatije od Sony PRS-505 koje sam godinama koristio.

Poređenja radi kad je u pitanju brzina stavio sam jednu PDF knjigu na oba, Voyage mnogo brže vrti stranice.

Šta tačno znači reflow teksta koji samo Sony ima? Da li je to ono kad on "čupa" tekst iz PDF-a i prikazuje onoliko koliko može stati na stranicu zavisno od odabrane veličine fonta, dok Kindle samo može da prikaže cijelu PDF stranicu u komadu, takvu kakva je?

No međutim baterija...večeras sam pogledao i onaj indikator je bio skoro na pola, a nisam puno čitao od zadnjeg dopunjavanja kojeg radi svaki put kada ga spojim. To me u neku ruku i ne čudi zbog pozadinskog osvjetljenja, još ću da vidim kako stvari stoje sa baterijom ali moguće je da će držati dosta manje nego stari Sony. Kad smo kod toga imam pitanje, da li se prebacivanje u Airplane mode (to je jedini način da isključi WiFi?) osjeti duže trajanje baterije? Pošto nisam siguran da mi WiFi treba, ne znam ni za šta ga sve koristi ali sigurno neću sa Amazona kupovati knjige, razgledati šta sve imaju i slično. Možda nekad probam kako radi Share na FB, i to je valjda to.

Inače kad sam ga upalio pitao je da registrujem Kindle a onda ga je odjednom sam registrovao, nudio je da skine Kindle Guide knjigu i to sam uradio pa je i pročitao, tamo i piše da se Kindle sam registruje ako je kupljen preko Amazona. Znači uredno piše moje ime. Uređaj vidim pod mojim Kindle uređajima na sajtu ali samo na amazon.de, jer sam ga tamo kupio, a ne na amazon.com. Sad kad bih preko njega kupovao knjige možda bi me bacao na kindle.de.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke