Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2022, 19:39   #15005
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.955
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Pa sad i nebi se moglo reci tako.
Kuzim te da rant-ujes iz ugla Superheroja i Marvelovog Univerzuma.
Ali ne mora da znaci da si bas potpuno u pravu sem ako gledamo iz ugla emocionalnog.

Gdje lezi kvaka ???

Prvenstveno u "uglu,tachci gledista,poimanja i narativa" !!
Vjerovatno sto mnogima nije poslo za rukom jeste da uoce,
o cemu se uopste i radi u filmu sem bla bla bla Superheroja i digitalnih efekata.

Iskreno,meni se film veoma dopao, dopala mi se ona unutrasnja poruka sa momentima shprdnje i satire.

Prvi "signal" je bio kad su govorili o napretku civilizacije u tehnoloskom smislu da bi u tom periodu zavrsili sa plugom za oranje(sprdnja i satira).
Da se kojim slucajem zanimate za arheologiju i nestale civilizacije kako kako u doku-u tako i knjigama mnogih autora cije se time bave, uvidjeli bi ste da postoje mitovi koji bas o tome govore.
Medjutim to nije jedina stavka.

Film se takodje bavi i "psihologijom" kako covjeka tako i prvenstveno u ovom slucaju "polubogova i bogova" koje je dodatno isprepleteno tehnologijom.
Naravno ako kojim slucajem niste kako iskustvom ili citanjem odgovarajuceg shtiva prosirili horizont ili pak usled dramaticne svakodnevnice pritisnuti u uski kolosjek, sve ovo ostaje van domashaja da se razume na advekatan nacin.

Svemu ovome donosi u prilog i tvoje po pitanju "deteta".
Koje si bez razmisljanja stvorio zakljucak a da se ne pitas, sta je u stvari uloga u citavoj slici....stvar postaje kompeksnija...
E, da homosexualizam...sta cemo sad?
Novo nenormalno/nemoralno ili sta vec?
Ovdje se cak i slazem sa tobom...donekle, vrijeme ce reci.
Ipak trebamo da gledamo iz oba ugla.
(jedna radosna vijest: Po Milosu ili bese Mitru Tarabicu koji kaze tj. porucuje:
"Doci ce vrijeme kad neces znat ko je musko a ko zensko kako se budu oblacili. Ali isto tako docnije ce doci i vrijeme kad se sve bude vratilo na normalno. Dakle,sad smo svedoci vec nekoliko destina godina ovog "mixovanog", stvari ce se vratiti na patrijahalne vrijednosti ako je to sto prizeljkujes? A da li ces/cemo docekati , u to cisto sumnjam. ali treba postaviti pitanje, kakav ce to socijalni krah biti da bi do toga doslo, na koje ni sam nenalazim odgovor).

Meni je bas bilo interesantno analizirati tokom filma psihologiju polubogova-Eternals-a iz ugla covjeka i vise svijesti poimanja. Problematika sa kojom se susrecu a koja se opet svodi na nase postojanje. Dakle ne gledati minimalno iz dva opercna ugla, nego iz svih 8. A njih treba naci i imenovati.

Te naci sushtinu covjeka i polu-boga, koja je poprilicno posiroka teza postojanja.
Dakle, film je daleko dublji i sadrzajniji, nego sto bi se moglo ocekivati.
A sto se tice spominjanja Avengersa....ko zna, mozda je ovo bas naznaka za zajednicki film ovih dviju grupa ekranizovanih junaka(namjerno izbjegavam "super").

I onako mixaju, sve redom sto je i simpa.

Od mene,

8/10



The Matrix Resurrections 2021

Uhhh kako ste u vecini ispljuvali svi redom ovaj film?!
"O Dusu ste se "Ogresili" " !!!

Opet, iz istog ugla...ako gledamo 4ku na 3ologiju, slazem se!!!
Triologija je i se bavila mnogim filozofskim pitanjima i kritikama sadasnjeg nacina zivljenja. Sta je sad drugacije?

Specijalni efekti?
Oooo da jos gori su od prije.
Glumacka klapa nepotpuna...:nov_mad 2:
Sto je i realno za kritiku.

Gdje lezi "kvaka"???

Sustinski gledano, 4ka ima manje veze sa triologijom ali i dalje prisutna veza sa svim prethodno receno.
Generalno film govori sem sto nadopunjuje da je 4ka sama za sebe i da se obracha na kulminaciju svega sto se danas desava.

Zapravo film je napravljen iz potrebe za danasnjim desavanjima i tektonskim poremecajima u danasnjem drustvu.

Mozete slobodno nazvati teorijom zavjere.

Sta sam to u filmu vidio, da bih ovo i na ovakav nacin zakljucio?

Naime, da li se sjecate "francuza"?

U trecem dijelu je fenomenalno pricao o "shalu preko moshnica".

Da bi u ovom nastavku vikao,derao,histerisao o cenzuri facebooka,twitera itd.
Osim toga, i fizicki izgled mu se srozao.
Algoritam(program) koji "vristi",demonstrira i "odlazi trceci" iz kadra.

W.at t.e fu.k?!!!

Taj njegov "odlazak" onako kako su snimili sa ledja mi je nekako poznat.
Ne mogu se sjetiti tacno iz kojeg filma, ali definitivno su odnekle maznuli foru!!

Najveci "prst u oko" predstavlja ona finta u filmu "model unutar modela" Matrixa i zivota u njemu.Izmisljanje tople vode=novog normalnog=the Great Reset.
GENIJALNO!

Sta su ljudi sve "ponatrpali" u film je koncenzus referenduma

Sad se VI pitajte: namjerno ili slucajno !!!


A isto tako i sam kraj je krajnje "chudan":
Triologiju su zavrsli kao brat i sestra.
Da bi kraj...kao sto i sami znate...

Girl Power...Yeeee

Kuku lele uzasa!

Fenomenalni su ali bih ipak izdvojio Francuza.

Ima jos nesto, ne znam da li ima veze uopste sa filmom...
...u jednoj od scena u restoranu/kafeu Reevs govori blago bochno ulijevo i intonacija i geganje, kao da aludira na film "Bill & Ted".
Nekako mi je potpuno izvan Matrix okvira.
Shprda se ili shta vec?!?!?!


7/10
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Andross (21.1.2022), Dantheus (21.1.2022), Dušan Vićić (28.1.2022), Leonida (20.1.2022), M.C. (20.1.2022), m1aden (22.1.2022), Nestor (20.1.2022), player1 (20.1.2022), Skenderevo (22.1.2022), Tantor (23.1.2022), toxic (20.1.2022), Vladimirus86 (22.1.2022), ZoNi (21.1.2022)