Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2014, 15:49   #208
Acanen
Veteran

Član od: 5.12.2007.
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 634 puta na 478 poruka
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Reci da je tudje misljenje bs je nevaspitano ali izgleda da je to normalno na ovom forumu. Bas zbog takvih clanova izbegavam da ostavljam poruke u ovakvim temama.
Nije mi bila namera da kritikujem danasnje igre i konzole sto sam i napisao u proslom postu. Imam osecaj kao da sam usao na vest o fudbalskom klubu za koji navijam a u komentarima vidim najvise poruka navijaca protivnickog kluba.
Konzole su uticale na igre koje se prave za pc i zbog toga smo dobijali portove igara koje su graficki mogle bolje da izgledaju na pc, kontrole koje vise odgovaraju kontroloru za konzole, cekanje po nekoliko meseci na portovanje neke igre sa konzole na pc, zapostavljanje nekih zanrova igara koji ne mogu da se igraju na konzolama... Proizvodjaci konzola sklapaju ugovore sa indie razvojnim timovima koji su postali poznati pravljenjem igara za pc pa i na taj nacin uticu na igre koje se prave za pc. Jasno mi je da se to radilo zbog vece/dodatne zarade i zato sto se tada vise igara prodavalo za konzole ali je takav nacin poslovanja proizvodjaca konzola uticao na kvalitet igara za pc. U ovoj temi bi trebalo vise da se prica o kvalitetu igara za pc a ne samo o prodaji. Pojednostavljene su i igre za pc sto se vidi po popularnosti Telltale qte avantura i Broken Age ali je dobor da se takve igre prave za PC. Lake igre se prave da bi moglo sto vise ljudi da ih igra a to utice na zaradu i zbog toga su trenutno toliko popularne igre za mobilne telefone jer ih igraju ljudi koje mozda do sada nisu zanimale igre za pc ili konzole.
Mozda se najbolje prodaju nastavci najskupljih fps igara ali nagradu za igru godine u prethodnih par godina na dosta sajtova su dobile indie igre.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke