tema: ADSL pitanja
Prikaz jedne poruke
Stara 19.4.2007, 14:20   #39
Hokamh
Novi član
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

NE MOGU DA UDJEM NA ADRESU http://192.168.1.1 STA JE OD OVOG USERNAME A STA PASSWORD admin
-Basic->NAT-TAKO SI NAPISAO.HVALA U NAPRED
Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Ovih dana treba da dobijem ADSL od Telekoma,paket 1(256/64kbps) i dotični modem pa me zanima par stvari...
Konekciju na net ćemo koristiti ja i ujak,ja na desktop on na laptop računaru,pa me zanima kakva je procedura spajanja 2 računara na isti modem ako je to moguće...Moja braća tj. moji su dobili pre 2 dana modem,video sam kako se povezuje sve-spajanje je prosto k'o pasulj,ali kako spojiti 2 kompa nemam pojma...

Da li je ovo preporučljivo,što sam pročitao na subotičkom forumu:

''A evo uputstvo kako da podesite ruter da bi dobili high id u eMule(i ostale stvari, npr da budete server za igricu itd, tj da je vas racunar vidljiv sa interneta):

-otici adresu na http://192.168.1.1 (to je adresa rutera Huawei MT882) , username i password je admin
-Basic->NAT , tu treba da je selektovano DMZ(demilitarized zone), idete na New i tu ukucate IP adresu vaseg racunara u mrezi (u slucaju ako ste povezani preko mrezne kartice, IP je 192.168.1.3), klik na Submit pa na Save all
-klik na Tools->Save & Reboot, i tu oznacite Reboot pa klik na Submit. Gotovo, ruter se restartuje.

Bilo bi pozeljno da imate instaliran neki softverski firewall jer vas u ovom slucaju vise ne stiti hardverski firewall rutera.''

Još sam na Ubuntu forumu čitao da modem bolje radi kada se priključi na PCI mrežnu karticu...
Imam matičnu Abit NF7-S(v 2.0)i na njoj integrisanu LAN karticu,10/100MB LAN Port gde se priključuje RJ-45 kabel,a što se ujaka tiče ima Dell Inspiron 8100 ili 8300 laptop star oko 4 godine.
Imam i pitanje u vezi isključivanja računara i modema:da li će modemu smetati kada isključim računar,a njega ostavim uključenog, ili najbolje da isključim i njega i to kako - na 'Power' dugme ili 'Disable' u Control Panel-u u Windows-u ????

Mislim da će mnogi u mom postu pronaći i rešenje za probleme sa Huawei modemom...
Hokamh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke