Prikaz jedne poruke
Stara 4.12.2018, 19:46   #5
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Epic otvara game store

Daje i GOG igre za dzabe vec godinama (imam skoro 100 igara tamo) i nikad nista kupio nisam. Druga stvar Steam je i dalje jedina platforma koja nudi regionalne cijene za veliki broj regiona i podrsku za lokalne valute za veliki broj trzista. Epic Store nece imati recenzije (super za developere, ogroman minus za mene kao korisnika), Epic Store nece imati javni prostor za komunikaciju izmedju developera i korisnika (Steam Forum aka Community Discussions su u 90% slucajeva smece ali onih 10% znaci mnogo, barem meni). Ako i ovo je veliko ako Epic dozvoli prodaju kljuceva van Epic Store-a (i pod uslovom da imaju istu politiku kao Valve gdje nece uzimati profit od prodatih kljuceva) 12% nece biti dovoljno za 3rd party prodavce kljuceva poput GMG-a.

O Steam specificnim stvarima poput integrisane podrske za gamepad, Steam Link, Proton-a za Linux igrace... Necu ni da pricam. Sve u svemu i dalje mene kao potencijalnog korisnika zanima kakve cu ja koristi imati. Eto UPlay ima neku prednost npr. za 100 UPlay bodova dobijes 20% popusta na Store-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke