tema: SSD ili ne?
Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2021, 13:45   #92
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: SSD ili ne?

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Dakle, koristiti hard-disk za svaki slučaj (ionako sam planirao da u s-mu budu uz SSD od 480 Gb i jedan do dva harda od po 1 Tb).

Win7 mi uz sve programe, igre i torente nikada ne zauzme više od 180-200 Gb. Ostatak SSD-a (do 480) bih ostavio za Win10 koji neće izlaziti na mrežu, služiće striktno za igranje ono par naslova koji rade samo na njemu.
Lično, ne shvatam uopšte zašto bi držao dual boot Win7 i Win 10?? A na istom disku još manje. No, dobro, to je tvoj izbor.

Ja samo mogu da ti dam savet koji ja koristim. Kada budeš instalirao sistem na SSD, OBAVEZNO otkači sve sporedne diskove. Razlog?? Neki od fajlova potrebnih za bootovanje (swapfile, hiberfile ili neki drugi .sys) prilikom instalacije može da ode na neki drugi disk/particiju koja je u mašini.
Drugi savet je da nikako na taj disk ne stavljaš ništa više osim sistema i potrebnih programa, zbog apdejta kako sistema tako i drugih programa.
I da uz pomoć Acronis True image ili nekog drugog programa napraviš klon sistemskog HD-a i da te zabole i za apdejte, viruse, i druge budalaštine, jer tada vraćanje potpuno funkcionalnog sistema traje jedva oko 15-ak minuta.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke