Prikaz jedne poruke
Stara 6.8.2021, 15:01   #1120
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Videćemo sada kada se kartice vrate u prodavnice ko će da plaća "samo" $999 za 3080.
Što je najgore, prodaju se kao alva i sa ovakvim cenama. Na zapadu ne žele još jedan lockdown (kojeg će svakako biti vrlo brzo) a da nemaju mogućnost da se zabave kući kako treba. Zbog toga i pada kriptovaluta su cene pale do određenog nivoa sa kog će teško mrdati u narednih godinu dana najmanje. Zbog novog rasta eteriuma i najave novih "delta" lockdown-a.

Inače, suviše ste mladi da to znate, ja sam 1996. godine platio najobičnije bedno kućište, Mitsumi tastaturu i miša preko 250 maraka. Jeftinije nije bilo. Moj prvi kompjuter sam 1996. platio dobro preko 2000 maraka, Cyrix 200+, Chaintach matična, (ne sećam se ali otprilike) 16 MB EDO ram, Hansol monitor od 14", jedino što sam dobrano platio je S3 Virge 3D kartica. Ne sećam se koliko sam platio Banshee, ali sam se odrekao života zbog N6800.
Ali je bilo uzbudljivo.

Nekad je bilo igara koje grafičke nisu mogle da isprate. Crysis u fullu je bio misaona imenica za 99% konfiguracija. Hardver je mnogo više napredovao. Danas ne postoji igra koju srednja klasa može da potera na max lagano. Samo je marketing krenuo sa 4k, RTSS, FSP, RT i drugm budalaštinama kako bi opravdali uzimanje para.

A ja se sa setom sećam uživanja igranja Twinsen-a, Dark Earth, Ečstatica kad je bilo bitno kakva je igra. Ne kako izgleda.

Poslednja ispravka: NastyB (6.8.2021 u 15:14)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke