Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2021, 21:37   #1083
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 714
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 163 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Poslednji put kad sam gledao snabdevensot i dostupnost kartica nije bilo gotovo nikakvih modela .Bila je 1050ti i 1650 . i secam se da je 1650 bila nekoliko hiljada skuplja nego sto sam je ja kupio kad je izasla.
Posledni put sam "istrazivao " prodavnice mozda pre 6,7 nedelja a ne racunam "sivo trziste " . Sad udjem na sajt i ima prilican izbor medjutim u gornjem redu stoji GTX 1650 SOK CENA 35.000

Sad je sok cena 30% veca nego normalna pra mesec ( ili 2 svakako ne mnogo vise) dana kada je snabdevenost bila neuporedivo gora a 70,80 % skuplja nego neposredno po stizanju prvih kontigenata tog gigabajtovog modela .

Da pogledam pregled cena naveo me je clanak na GD koji tvrdi da su sad cene kartica samo 50% vece od "zvanicnih" sto je navodno super jer su bile po 200-300 % vise na vrhuncu ludila za koga tvrdim da je "nova normalnost". Kao i razne druge nove normalnosti navicicemo se i na ovu posebno kad ne bude onoliko luda koliko nas zaplase da moze .

Elem , ispod u komentarima ljudi navode svoje zemlje i stanje trzista . Primecuje se da su iskustva slicna- kartica ima cene su iste kao kad ih nije bilo , one najskuplje.

Zapravo one cene koje su se pojavile na sivom trzistu u pocecima "nove normalnosti " kod tzv skalpersko-tapkaroske mafije sad su nezvanicno zvanicne.

Sto se mene tice siguran sam da Nvidia nikad nije planirala da 3080 bude jeftiniji od 2080 i da su ove cene zapravo zaista SOK CENE u odnosu na buducnost.

Ko prati desavanja cesce zna vise i verovatno zna sve ovo ali znimljivo mi je to sto znam da sam pratio trziste redovnije to sto sam video da pise SOK CENA 35.000 pored 1650 verovatno bi imalo smisla i sve ovo ne bih napisao .
I ako smem da bas nagadjam onako skroz intuitivno bez ijedne cinjenice da to potkrepi ( ako je ima ja ne znam ) verujem da ce razlika u cenama izmedju Severne Amerike i ostatka sveta biti jos veca u korist Amerikanaca. Dakle bice skuplje i kod njih ali uz veci procenat razlike nego sto je bio dosad u odnosu na recimo nas konkretno.

Poslednja ispravka: Koreli A. (20.7.2021 u 21:46)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke