Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2007, 16:26   #56
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mostogradnja (u 3d)

Citat:
MG-RAY kaže:
znam da je transparentna, nego postaje mracnija kako se dubina povecava, pa pitam da li si koristio vertex-nu maglu za to (sistem - podesis rgb na 0.0, a vrednost menjas u skladu za Y vrednoscu vertexa), ili nesto drugo...zanima me.
Nema vertex magle. Boja veteksa terena zavisi od njegove visine. Oni pri dnu se ni ne vide tj crni su pa se uklapaju u pozadinu. Cool efekat, i to sa veoma jednostavnom grafikom.

Citat:
bobi kaže:
Nikako nisam uspeo da napravim stabilan most (svaki pukne kad pokrenem simulaciju). Predpostavljam, da je to zato sto ne umem da dobro postavljam tegove.
A kada napraviš konstrukciju kao na slici (dva stuba, spojena uzetom), da li uže puca? (ne bi trebalo)

Voda je jedan ogroman poligon (i ne zavisi od zooma). Verovatno bi bilo bolje da sam je podelio. Anyway, to mi nije sada prioritet. Vratićemo se na ovaj problem malo kasnije. (ako ga do tada ne rešim )

Citat:
bobi kaže:
Posle jos samo da ubacis arc-rotate, i dobio si 3D Max
Plašim se samo da ne iskomplikujem previše, pa da mora da se "uči" kao 3d max. Ideja sa layerima (sakrivanje pojedinih delova) ti je odlična.

Citat:
bobi kaže:
(tamo u buducnosti, kada tvoj program stekne slavu i kada kosta vise hiljada evra)


Citat:
ANDROSS kaže:
Jel ima sanse da to portujes na linux
Možda, kada se projekat malo razvije. A možda to neko uradi umesto mene (iskreno, nikada nisam pisao program za linux).



Biće podešavanja kamere (celih 5 minuta posla ).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled.jpg
Viđeno:	84 puta
Veličina:	40,6 KB
ID:	5345  
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke