Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2018, 11:19   #34
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Post UW

Ne znam zašto nisi otvorio novu temu pa kad neko traži na forumu...

Imaš dve opcije po pitanju veličine: 29" ili 34". Rezolucija je ista (2560x1080). LG je izbacio novu WK seriju koja zamenjuje staru UM. Izuzev novog dizajna
i što su neki modeli dobili HDR10 podršku (što je najobičniji marketing), sve je to manje-više isto pošto su AH-IPS paneli potpuno isti. Koliko vidim, realno je
jedino sRGB pokrivenost povećana pa je sada ~98-99%.

Dakle, opcije:
1) LG 29WK500-P za 25k. Model je profesionalno testiran. Dati 30k za 29WK600-P je bačen novac zato što se dobije malo jače poz. osvetljenje, HDR10 (sam
otkucao šta je), DisplayPort i zvučnici.
2) Ako možeš, ispruži se još malo za LG 34WK650-W koji je 46k. Gustina piksela je na nivou standardnog 16:9 27” 1920x1080, ali dobiješ proširenu horizontalu.
Model je isto profesionalno testiran, bar na dva mesta sam našao što sam pogledao.

Oba modela su prošla sasvim dobro na testovima tako da ih mogu preporučiti. Za ovaj veći model postoji i kalibracija tako da se može slika dodatno popraviti
da bude po standardu.

Sam odluči zbog budžeta i da li bi ti uopšte odgovarala grdosija od 34“.

I ako kupuješ za gotovinu, obavezno kupi na daljinu (internet ili telefon) zbog mogućnosti bezuslovog vraćanja od 14 dana po prijemu robu za slučaj da dobiješ
problematičan primerak.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke