tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 29.10.2020, 10:31   #209
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ja ne mogu da utuvim u glavu da ti ne shvatas da ti AMD nije prijatelj niti da su (bili) jeftiniji od Intela i Nvidije zbog toga sto su dobrotvori i misle na musterije. Bili su jeftiniji zato sto su bili LOSIJI, i onaj ko je bio spreman da plati vise za Intel - to je i cinio. Upravo zato ce sada AMD biti skuplji od Intela - cim su najbrzi, to se i naplacuje. Mislim, 10700K ce biti isplativiji od 5700X.

Sto se tice Nvidije, i oni imaju stvari koje AMD-u fale. DLSS (ogroman nedostatak za AMD) i RTX (znam da AMD podrzava DXR, ali RTX je i dalje proprietary). Bilo kako bilo, i jedna i druga (i treca) kompanija te gledaju kao ovcu koju treba osisati, a ti ces dati vune u skladu sa svojim mogucnostima ali u skladu sa TVOJIM ocekivanjima od tog proizvoda. Uzeti AMD (ili Intel, Nvidiju...) samo zato sto "druge ne mozes ocima videti" mi je prosto za nepoverovati u 2020. godini od strane jednog odraslog coveka, znaci bukvalno da ti nisam vidjao postove po forumu mislio bi da trolujes.

Hoces RTX, DLSS i pouzdanije drivere? 3080/3070 su resenje.
Hoces bolje "sirove" performanse i ne zanimaju te ni DLSS ni RTX - 6800/6800XT je fantastican izbor.
Nemas para za 500$+ GPU? Ko te je**, i AMD i Nvidija su batalili RX 580 segment. Tuga!
Šta, misliš da treba da mi objašnjavaš da su jeftiniji jer su bili lošiji, i da mi nisu prijatelji, lol. PA znam ja to vrlo dobro, samo su mi trenutno malo veći "prijatelj" od ostalih. I dalje ćemo da cvilimo oko 50$ veće cijene u odnosu na prethodnu generaciju procesora, iako je niža od prvih Ryzena koji su došli? Pa ovog ćeš se prisjećati s radošću šta nas možda čeka u budućnosti. Eto, ni ja ne mogu da vjerujem da odrasli ljudi upiru licemjerno prstom u mene kao nekog fanboja posle Intelovih dugogodišnjih mužnji sa cijenama koje izuvaju iz cipela, ali ajd da se žalimo na nešto, pobjeda manje omiljene kompanije ne može proći tek tako.

I koliko već godina AMD ne može ni da priđe nVidijinoj top karti, tipa 980Ti, 1080Ti,.... Lol, pa 2080Ti nisu mogli ni vidjeti koliko je ispred bio. I sad za jednu noć pokažu ne da su konkurentni trenutnoj ponudi, sa boljim specifikacijama i nižom cijenom, već pušu za vratom i njihovom top modelu za daleko manje love, i šta je sad problem? Nema DLSS, ta je stvar sad svijet, i bez nje se ne može živjeti. Prije toga je bio Gameworks, nema ako 'oćeš da ti top efekti sa usiljenom teselacijom idu bolje mora nV. Ko uopšte priča sad o GW. Prije toga je bio PhysX, nema brale, to ako ne može kartice su goli #$%&! Danas nije prisutan ni u novom Unreal endžinu, svi su digli ruke pa i sama nVidija, jer imaju sad nešto drugo što će njihovi fanbojevi koristiti kao izgovor.

Ja znam šta hoću, imam i dva 10-bitna monitora i trebaju mi i za puni 4:4:4 10-bit, to je tek još jedna kvaka na mom spisku. Uostalom, šta mi prodaješ Ampere, pa ni sama nVidija ne može. AMD nije ni morao da nudi niže cijene, mogli su čak i da budu skuplji u svakom segmentu, i ako imaju zalihe ljudi bi ih opet kupili jer nVidija_nema_šta_da_proda. Veće su šanse da ću dočekati par top Navi kartica prije nego što neko na ovom forumu vidi neku nižerangiranu. Ali opet će se neko naći sa strane da bocka i pokušava mi objasniti šta sam i kako trebao.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke