tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 29.10.2020, 4:08   #203
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Znaš da letiš da mi nešto probaš spustiti, ali ne flekaj se. TR sam kupio davnih dana, i prije nego što je i Ryzen 2000 najavljen, a ne neka iz 3000 serije. A glavni razlog bio je da dobijem više fizičkog prostora između dvije Vege (pored max 16x moda na obje), jer su se češući jedna o drugu na "mejnstrim" Ryzen platformi pregrijavale, tj. gornja koja je srkala toplotu. A drugu sam Vegu kupio isključivo zbog rudarenja, igranje na njoj je bilo sasvim usputno, a kad je moglo dobro je došlo. Nisam se penzionisao rudarenjem, ali ostala je neka lova.

Prodao obe, uz malo nadoplate mogu uzeti jedan 6800XT koji ih pojede. Možda uzmem i još jednu, pa me opet posluži TR platforma. Nemam zamjerki na 1900X, jeste da ga masa današnjih procesora jede, ali me još nikad nije zakinuo, pa ni u strategijama, sve što mi trenutno treba je nova kartica. Jedino što si vjerovatno u pravu je da bih mrtvog pacova radije stavio nego nŠitiju. Kakvo im je ponašanje već nebrojen niz godina, i sa ovakvim kršom od lansiranja, a kad još vidim kako i ko im sve gasi požare možda bih stavio i dva pacova. Počeo sam se navikavati na uparivanje komponenata.
Ja ne mogu da utuvim u glavu da ti ne shvatas da ti AMD nije prijatelj niti da su (bili) jeftiniji od Intela i Nvidije zbog toga sto su dobrotvori i misle na musterije. Bili su jeftiniji zato sto su bili LOSIJI, i onaj ko je bio spreman da plati vise za Intel - to je i cinio. Upravo zato ce sada AMD biti skuplji od Intela - cim su najbrzi, to se i naplacuje. Mislim, 10700K ce biti isplativiji od 5700X.

Sto se tice Nvidije, i oni imaju stvari koje AMD-u fale. DLSS (ogroman nedostatak za AMD) i RTX (znam da AMD podrzava DXR, ali RTX je i dalje proprietary). Bilo kako bilo, i jedna i druga (i treca) kompanija te gledaju kao ovcu koju treba osisati, a ti ces dati vune u skladu sa svojim mogucnostima ali u skladu sa TVOJIM ocekivanjima od tog proizvoda. Uzeti AMD (ili Intel, Nvidiju...) samo zato sto "druge ne mozes ocima videti" mi je prosto za nepoverovati u 2020. godini od strane jednog odraslog coveka, znaci bukvalno da ti nisam vidjao postove po forumu mislio bi da trolujes.

Hoces RTX, DLSS i pouzdanije drivere? 3080/3070 su resenje.
Hoces bolje "sirove" performanse i ne zanimaju te ni DLSS ni RTX - 6800/6800XT je fantastican izbor.
Nemas para za 500$+ GPU? Ko te je**, i AMD i Nvidija su batalili RX 580 segment. Tuga!
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (29.10.2020), Mocko (29.10.2020)