Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2020, 17:10   #13935
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

U poslednje dve nedelje sam odgledao sam sve Transformerse pa ću ostaviti kratke utiske za svaki deo, ali najviše za Bumblebee koji sam gledao prvi put.

Transformers (2007) - Iako kič, meni je ovaj film zabavan. Tipičan holivudski blocbuster sa svim dobrim i lošim što to nosi. Tehnički fenomenalno a koga to zanima ovaj film ima začuđujuće kvalitetnu fotografiju i scenografiju. Megan Fox je prijatna za oči i u svom najlepšem periodu pre plastičnih operacija. A možda mi se i najviše sviđa odličan izbor muzike. 7.5/10

Transformers: Revenge of the Fallen (2009) - Klasičan nastavak po principu, više, bolje, luđe... Tehnički još impresivnije ali su po meni već preterali sa nekim stvarima uključujući jeftin humor. Pojedini likovi i transformersi su tu samo kao maskote da se glupiraju. 5.5/10

Transformers: Dark of the Moon (2011) - Megan Fox se posvađala se režiserom, zamenili su ceo lik nekako naglo i napadno sa plavušom još napućenijih usana. Radnja u prvoj polovini filma nekako klasična ali od kad krene akcija u Čikagu, toliko je preterana, bezukusna i finalno nezanimljiva. Trudim da ne zaspim dok rakete lete na sve strane, zgrade se lome na pola, zaboravim više i ko se sa kim bije i zašto. Krajnje neslavan kraj prve trilogije i Witwicky sage. 3/10

Transformers: Age of Extinction (2014) - Novi likovi ali nekako neinteresantni. Relativno OK početak ali generalno dosadnjikav film. Na kraju opet akcija od jutra do sutra, bez mnogo smisla i stila, a dinoboti upali nekako zbrzano tek da prave nered. 3.5/10

Transformers: The Last Knight (2017) - Ovaj deo mi je zapravo imao malo više šlifa od par prethodnih. Nešto se kao smisleno odmotava, nemam utisak da je samo beskonačna akcija akcije radi. Međutim, zamor materijala je odavno učinio svoje. 5/10

Bumblebee (2018)



Spin-off i totalni stilski zaokret a meni je nekako prošao neopažen, tj. do skora nisam znao da ovaj film postoji uopšte. Transformersi ovde mnogo više liče na ono što se sećam iz detinjstva. Radnja je smeštena u 80-te a glavni lik je ovog puta slatka i harizmatična klinka koja nema ništa silikonsko i plastično u sebi. Akcije je mnogo manje a ceo film ima vajb tinejdž SF/alien avanture iz 80-ih. Muzika je u skladu sa vremenom dešavanja odlična. Pravo osveženje posle onih ranijih preterivanja. 7.5/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ezenkiel (29.9.2020)