Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2007, 22:55   #276
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
CENTROPEN kaže: Pregled poruke
@Simke Svakako...i kako da ne....
Dokaz superiornosti i humanosti takvog "upicinudlakuorganizovanograda" su i oni švedi što se vikendom nalokavaju do besvesti na trajektu prema danskoj.Naime u bezcarinskoj zoni cuga je jeftinija.Dakle radi ti šta hoćeš ali na arbajtu ima da budeš ciborg: pola čovek-pola mašina (magarac ili konj kome se šta više sviđa).Slična situacija je i u ostalim "razvijenim" državama.A pošto mlađi naraštaji ne vole toliko da piju a treba im pripremiti mo0zgove za integraciju u poredak (socijalizaciju!) tu su male raznobojne pirulice koje lepo pašu uz masovne tehno-rejv partije.Posle takvog hard-kor vikenda svi su mirni ko bubice (dobra deca, samo piju mineralnu a i ne puše).I ko još onda razmišlja o duvanu kada ima toliko lepših stvari!Dobar primer je prozak, zna se da je dobar deo amera debelo navučen.A produktivnost cveta li cveta.Za strejtere uvek ostaje mogućnost bezgraničnog šopinga ili možda tovljenja buraga preko svake razumne mere.Naravno ovo će kod nas tek da stigne u pravoj snazi.
Sve ovo me nekako podseti na knigu "Reklamokratija", napisao je Frederik Pol.
Glavni junak koji je nekom nameštaljkom pao sa vrha na dno društva (hiper organizovani ciber društveni sistem) uspeva nekeko da dođe do vrlo kvalitetno krivotvorenih dokumenata.Na prvom kontrolnom punktu ga ipak hapsi policija.Kada je pitao pandura kako ga je otkrio ovaj mu reče: "Pa tvoj narko karton je potpuno prazan.A zna se da se danas ne drogiraju samo ludaci i disidenti".Naime, svaki radni čovek je imao pravo na mesečnu "dozu" po zdravlje bezopasnih medikamenata, čisto opuštanja radi.U tom pravcu se svet kotrlja.Iz nekog neobnjašnjivog razloga mi pušači tu predstavljamo neku prepreku.
Tip za knjigu: Oldos Haksli-Vrli novi svet
Tip za film : Fight Club, Brazil (Terry Gilliam)
Poz...
Toliko toga si tako bombarderski naveo da bi bio potreban omanji roman da ti se odgovori a ja nemam niti snage niti volje za to.

Pažljivo čitajući tvoje poruke lako je uočiti gnev koji poseduješ i za koji se nadam da ćeš ga pravilno iskoristiti i upotrebiti ... nadam se i da će to imati neke koristi, kako za tebe tako i za širu zajednicu.

Kada bih poverovao u tvrdnju iz tvoje zadnje rečenice, pa mislim da bih svoje klince u tom slučaju od malih nogu navikavao na duvan. Kasnijih godina kako budu odrastali mogao bih mirno da spavam, ne brinući da će skliznuti u grozomorne kandže narkomanije ... ali na žalost nije tako i sam znaš da je u pitanju neozbiljna tvrdnja.

Tip za knjigu: ''Kako su pušači spasili planetu'' (CENTROPEN)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
CENTROPEN (5.7.2007)