Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2010, 16:10   #144
daniloBG
Član
 
Član od: 28.9.2008.
Lokacija: Cerak
Poruke: 181
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Citat:
više ne (ni u srbiji, sve su prilike), na stranu što ga upisuješ sa mnogo labavijim znanjem i parolom lako ću kao u srednjoj školi.
колико ја знам тражи се завршена четворогодишња а мислим да само медицинске имају посебне захтеве, или се варам?


има истине да не можеш далеко са само средњом школом, али знам доста случејава људи са средњом школом да раде на коректним радним местима, уз мало труда и добре везе постоји одређена шанса, поготову зависи од бранше до бранше...пример кулинарски или угоститељски техничар (4 године школа) има ок шансе да нађе посао негде где се и не тражи много висока школа (типа угоститељски објекти), а са друге стране може да настави студије (скоро било где) по жељи, мислим да је то права ствар...ја сам туристички техничар-оглед, први разред завршен са одличним успехом 4.71 и то са прилично мало труда, учио сам мање него у осмогодишњој...
могу некако да разумем људе чија деца су видно радна и амбициозна са машинеријом иза себе (породица ангажована итд) а притом су материјално обезбеђени (иако нека деца попусте јако и изгубе радне навике и онда факултет постане фантазија), али не могу да разумем људе који шаљу у гимназије по сваку цену и то децу која су нерадници и све остало и знам доста таквих случајева а верујем и ви, и онда у гимназији буду још гори, тачније самеље их у почетку и клону или се уопште и не труде...и онда по сваку цену да би уписали бар неки факултет уписују оно што не желе а морају...цела поента мог излагања је да изразим неразумевање према великој навали на гимназије...то је само моје мишљење можда грешим...
мој закључак: уписати лагану средњу школу а ван школе изучавати оно што те занима и што би хтео да студираш...бар је данас лако наћи литературу...

поздрав
daniloBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke