Prikaz jedne poruke
Stara 31.8.2018, 11:05   #17
nemirkv
Novi član
 
Član od: 26.7.2008.
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Konfiguracija za 50000 din.

Pozdrav dobri ljudi.

Naime, planiram da uzimam konfiguraciju koja bi isto trebalo da bude uI cenovnom opsegu od nekih 55 hiljada, a kako je I cena ista, a I planirana konfiguracija veoma slicna jednoj od ponudjenih, postavio bih vam nekoliko pitanja, jer sam apsolutno ispao iz trendova u, proteklim godinama.

Trenutno mi je racunar smesan. Athlon XII 240, 2gb ram-a, I integrisana graficka sa procesora jer je amd 4850 crkla.
Racunar prevashodno koristim za posao, za gejming imam playstation 4. Doduse, voleo bih I da na ovom racunaru mogu da odigram neke igre za koje eventualno ne bih izdvojio novac za ps4. Kao I neke starije hitove koji su zbog loseg racunara promakli.

Sto se tice posla, to je uglavnom prevodjenje kao povremeni privatni posao, I content writing kao stalni. Za to je potrebno imati otvoren jedan do dva word dokumenta, neki pdf eventualno ako su recnici potrebni, I chrome sa od pet do deset tabova.
Posto sam se sa sadasnjim racunarom namucio, radi radi pa zasteka na par minuta, stvarno mi je preko glave i voleo bih da takve operacije funkcionisu sto je brze moguce.

Ono sto sam imao u vidu je sledece:

Maticna ploca-Gigabyte ab350m ds3h
Procesor-AMD Ryzen 5 2400g
Memorija-2x4gm Patriot Viper Elite
Hard disk-postojeci, dobar health, 500gb 7200rpm
SSD-Samsung 860evo 256gb
Napajanje-LC Power od 600w
Kuciste-apsolutno nebitno, gledao sam neko Raidmax oko 3000

Sada, sta mislite o ovome? Sve skupa, oko 57 hiljada u firmi na E. Sada, moja pitanja su sledeca:

Da li ima upgrade potencijal za eventualnu graficku u buducnosti?
Da li je ova memorija ok sa ovim procesorom, I moze li se ici na jeftiniju varijantu zbog ustede ili ne?
Da li je ploca ok? Video sam da je microATX, u to se uopste ne razumem, pa necu znam da li je ok izbor. Citao sam po netu da mora da bude flesovanaI na najnoviji bios zbog kompatibilnosti sa ovom Ryzen serijom procesora.
Na kraju, moze li se ustedeti na SSD-u? Ne bih isao ispod 250gb, svi reviews kazu da je ovaj fenomenalan, ali je I malko skuplji...
Ako imate nekih ideja dajte, stekanje racunara I seckanje u Word-u su mi nocne more sa hladnim znojem, oa bih najvise voleo da se to ne desava sto je duzel moguce sa novim racunarom.

Za sve odgovore koji mozda uslede vam stvarno mnogo hvala. Nadam se da cete imati nekih dobrih ideja kako da se uklopim u planiranu cifru, ali primarno, da li su ove komponente dobre, da li postoje bolji izbori u slicnom fazonu, I da lina ce trajati. Jos jednom, zahvaljujem.

Nemanja
nemirkv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke