Prikaz jedne poruke
Stara 5.3.2016, 20:05   #42
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Preporuka distribucija za vaš kompjuter

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Yast je dobar ali vrlo sličan Control Panelu windblowsa. Ako bi se isključivo na njega oslanjao, i zbog relativno sitnih problema bi mogao samo da reinstalira OS što je najčešći način rešavanja problema na windblowsu. Na Linuxu, pošto je otvoren, uvek može još nešto da se proba i prevaziđe problem ako si terminal-friendly. Zato jeste for pussies, the windblows pussies, a Arch najbolji način da štošta nauči o OS-u što bi mu moglo koristiti u situaciji kad se nađe u nekom nebranom grožđu.
Kandidat za ubedljivo najgluplji paragaraf teksta koji sam pročitao u poslednjih 24h.

1) Kakve crne veze imaju korisnički interfejs i control panel sa razlozima zbog kojeg se Windows obično reinstalira? U 99% slučajeva reinstalacija se radi zbog neadekvatne zaštite i zapate nekakve štetočine a ne zbog ikonica u "windblowsu".

2) Arch, Backtrack i sličnu Linux estradu pominju samo "e-peen" elitisti koji misle da logo i ime čine distribucije specijalnim. Hoćeš učenje na minimalističkom sistemu? Svaki mainstream distro nudi opciju instalacije minimalnog seta paketa koji je neophodan da se operativni sistem podigne samo Arch recimo voli od toga da pravi svoj brand. Da je drugačije na Linux kursevima bi se koristio Arch a ne Red Hat i Debian bazirani distroi.

Ponekad mi se stvarno čini da vi Linux ekstremisti (ne znam kako drugačije da vas nazovem) živite pod stenom i izlazite samo kad vam dođe da prospete neku arhaičnu glupost ili prežvakanu "foru". A možda su samo čisto trolovanje ili neznanje u pitanju...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke