Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2022, 20:50   #118
vladeta krstic
Banned
 
Član od: 25.5.2019.
Poruke: 14
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nadogradnja računarske konfiguracije

Dakle, konacna moja odluka uz silno gledanje i zapitkivanje ljudi sta ko misli da je najbolje, i uz Vase preporuke sam dosao konacno do ZELJENOG racunara, kljucna rec zeljenog, jer sve zavisi od finansijske situacije za mesec dana sta ce biti. Uzimam ipak sa kupujemprodajem prodavnice u Subotici, techno zona se zove, jedino nemaju zeljeni kuler (imaju vodeno hladjenje) i kuciste, ali mogu to naknadno da pribavim. Ryzen konfiguracije je u pitanju, zbog DDR5 novih maticnih ploca i Intelovih procesora. Takodje, Asus Strix uzimam, jer je bolja klasa nad Tufom. Ovako:

Graficka: ASUS RTX 3070 Strix Gaming OC V2
Procesor: AMD Ryzen 5 5600X
RAM: G.Skill TridentZ RGB DDR4 3200Mhz CL16 16gb
Maticna: ASUS STRIX B550-F Gaming
Napajanje: Corsair RM750X
M.2 SSD: Samsung 980 PRO 250gb (Samsung, zbog estetike samog SSD-a nad Kingstonom, i zbog toga sto ima mnogo vecu brzinu citanja i pisanja, nego Kingston A2000, ali videcu da li cu ga na kraju uzeti, bar sam odlucio ako se predomislim)
Kuler: Coolermaster Hyper 212 RGB Black edition (bequiet dark rock pro 4 zaklanja RAM stickove, a vodeno hladjenje bi bilo overkill za procesor kao sto je ryzen 5 5600X)
Kuciste: Lian Li Lancool II Mesh
HDD i SATA 3 SSD ostaju nepromenjeni. Takodje kod M.2 SSD-a, ne znam koliko zaista moze razliku da napravi brzina citanja i pisanja kod Kingstona i Samsunga, i da li je isplativo uzeti Samsung radi estetike i brzine. Bitna mi je za M.2 informacije, zato sto je to najbrzi SSD, i stavicu na njega Windows 10, i hocu da znam da li je Samsung mnogo brzi u odnosu na Kingston, iako na papiru kaze drugacije.

Poslednja ispravka: vladeta krstic (12.6.2022 u 21:02)
vladeta krstic je offline