Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2014, 10:40   #1
NikolaS88
Novi član
 
Član od: 13.6.2012.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na jednoj poruci
Određen forumom Lenovo Z575 pregrevanje

Pozdrav svima, posedujem lenovo Z575 kao sto naslov kaze i imam jedan dosta ozbiljan problem.. Naime, laptop je star okruglo 2 godine, i od samog pocetka je pokazivao znake pregrevanja. U pocetku je samo bio topliji nego sto treba, a kasnije je postao bas vreo. Da potkrepim pricu brojkama:
Kada je bio potpuno nov temperature su bile 62°C idle/82°C full load. Sada je, nakon dve godine, 66°C idle/95°C full load. Cak i u ovom trenutku samo Chrome radi i temperatura je 96°C... Nisam neki gamer, ali kad pokrenem bilo koju igru vrlo brzo se ugasi (sto je za ocekivati s obzirom da je i graficka na istom heatsink-u i da se CPU greje k'o lud ). Do sada sam vise puta, na sto razlicitih nacina, menjao termalnu pastu (radio sam ovo na vise racunara mnogo puta do sad, pa mislim da nije problem u losem nanosenju paste) i probao nekoliko brendova pasti. Mene interesuje da li moze da se desi da je problem do samog procesora ili do kulera, jer sam pastu eliminisao.. P.S. Ventilator sam detaljno iscistio, tako da nema prasine.
Ako bi neko imao neku ideju, bio bih mu jako zahvalan...
Jos jedan pozdrav svima i hvala unapred
NikolaS88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke