tema: Days Gone
Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2021, 23:42   #176
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Days Gone

Presao sam igru. Evo malo utisaka.

Usao sam u igru ocekujuci neki smor open world a la Ubisoft baljezgarije (moram da priznam da nisam igrao Ubisoft igru jedno 5 godina, nit nove Far Cry-eve niti sam ikad igrao neki Ass in the Creed). Ono sto me je docekalo me je u potpunosti uvuklo u svet, i nista od sporednih aktivnosti mi nije bilo dosadno, cak naprotiv, sve sam hteo da ih zavrsim do kraja. Nikad oslobadjanje taoca i kampova nije bilo toliko interesantno. Naoruzanje koje nosite sa sobom i te kako utice na tezinu, i prigusivac bas znaci razliku i u dosta slucajeva i te kako pomaze.
Osecaj pucanja je fantastican, oruzja imaju tezinu i prikladan zvuk. Prsa u prsa takodje. Cudan je osecaj kada sa nekom macetom ili sekirom odvalite dete po glavi i pocepate ga (iako je zombi), ne znam da li mnogo zombi igara dozvoljava to. Voznja motora je bas dobro uradjena, i sve oko istog, od nadogradnje motora i promena zvuka istog, do skakanja sa litice i nemanja osecaja sigurnosti i ako ste na njemu jer vas lagano mogu skinuti sa istog ako ne pazite.
Prica me je drzala sve vreme, do kraja, ni u jednom trenutku, po meni, nije izgubila tok i smislenost.
Grafika je odlicna za jednu igru otvorenog sveta, ne moram da ponavljam hvalospeve o odlicnoj optimizaciji i podmazanosti, sve radi kao japanac.

Za ljubitelje izazova i osecaja "uvlacenja u svet", preporucujem da igrate na Survival I tezini barem, gde nema fast travela, i naravno da pogasite sto vise elemenata sa ekrana. To je jos jedan razlog sto mi se toliko svidela igra, iako se oduzila, svet me je vise uvukao i vise sam ga upoznao, maltene mapu nisam ni koristio jer sam svuda po vise puta prosao.

Od mene 9/10 i za sada igra godine. Bilo bi jos bolje da nisu ubacili lezbo par. Rame uz rame sa Dying light.

Poslednja ispravka: filpan (5.6.2021 u 14:05)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
2CRAZY (5.6.2021), Aibo (8.6.2021), doctor (5.6.2021), Koreli A. (5.6.2021), Lex987 (4.6.2021), Stenmark (8.6.2021), Vladimirus86 (5.6.2021)