Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2010, 2:27   #158
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Bilo kako bilo, adresa kada bi bila velikim slovima mogla bi i latinicmom da se napiše xD
www.XPBATCKA.com

Naravno da treba. Mislim da bi prilikom registracije svakog domena u Srbiji trebalo uvesti zahtjev od stranke da pdojednako da ideju kako bi to išlo na ćirilici.

Ukoliko bude opciono, dakle skroz posebni domeni na latinici i ćirilici, slaba vajda, osim državnih institucija i par ultra nacionalističkih sajtova niko neće koristiti istu.

Pa mnogo ljudi, uglavnom ženskog roda (nisam šovinista, na moju veliku žalost tako je) čak i ne koriste naše karaktere šđčćž.

Istraživanje od 200 mojih prijateljica na faceu. Rijetko ali baš rijetko koja kuca naša slova. A o ćirilici ne treba ni misliti.

Tako dakle, moja ideja, kada neko u Srbiji registruje domen, neka država zatraži stranci da dostavi i ćiriličnu verziju =)

Ono čime bi država više trebala da se bavi je standardizacija kompjuterskog rečnika. Tako da se ista riječ za iste stvari koristi u različitim programima. A ne ovako, u chromu piše obeleževači, u firefoxu piše markeri, negdje pišu i oznake... Haos...
NjegovaWisost je offline