Prikaz jedne poruke
Stara 15.10.2011, 12:49   #143
RSvlado
Član
 
Član od: 20.7.2010.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Rail Simulator 2: Railworks

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Probaj, pa vidi kako radi, ali vecini ljudi kvari performanse
Citat:
BigBadVuk kaže: Pregled poruke
Pitanje: videh tamo Multi Core opciju u podesavanjima, i stoji iskljucena po default-u..Da ukljucim to, ili ne, i sta dobijam time?
Vlado?
U pravu ste obojica. Povratne informacije govore da je upravo tako. Kod mene je isključeno. I to će se optimizirati pa će imati smisla tek tada.

A i ovo zaključavanje na 30 ili 60 fps je dobrodošlo (ja sam zaključao na 30) jer, barem meni, RW sada ide jako glatko. Naravno, to ima smisla samo ako grafulja može vući iznad tih vrijednosti jer inače nema smisla.
Čitao sam na UKTrainSim neke jako dobre ideje za popravljanje performansi, a možda tako nešto i bude. Naime radi se o uvođenju opcije da se RW može pokrenuti u DX9, DX10 ili DX11 jer bi tako navodno svi došli na svoje. Mislim da je čuvanje kompatibilnosti prema natrag samo bespotrebni uteg za sve koji imaju Vistu ili Win7. Sada je jedina mogućnost pokretanja u DX9 zbog onih koji još uvijek imaju XP windowse, a njih i dalje, kao što znamo ima dobar dio. I da ne duljim, tamo na UKTrainSim veći stručnjaci od mene kažu da se ovi shaderi u TSX engineu jako kose sa DX9 i da tu zapravo leži glavni problem na koji se žale korisnici oko performansi, zastajkivanja, trzanja itd.
RSvlado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke