Prikaz jedne poruke
Stara 4.2.2021, 22:54   #11
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2021

Ne smatram sebe vim sektasem. Koristim ga tek nekoliko godina. Pre toga i mene je iritirao. Zasto? Zato sto po defaultu izgleda vrlo retro i za nekog ko prvi put vidi moze da deluje neupotrebljivo i nepotrebno komplikovano. I zato sam ranije instalirao nano ili tako neki programcic koji je samo editor. I to je ok. Ljudi koji tu i tamo izedituju neki fajl nemaju potrebu da se mlate sa ucenjem vima.
Vim i nije samo editor. Kao sto ni programiranje nije isto sto i kucanje teksta. Vim je ozbiljan alat za profesionalce koji mogu da ga potpuno prilagode svojim potrebama. Ako 8 sati dnevno provodim u radu onda mi je vredelo uloziti vreme u ucenje vim-a i totalno se isplatilo.
Uz pomoc pluginova se dobija syntax highlihting, autocomplete, debug tool, git client, a i bez pluginova ima jako napredne i korisne funkcije (koje opet ne moraju nista da znace nekome ko tu i tamo povremeno nesto sitno izedituje).
Jeste potrebno uloziti vreme u navikavanje na vim filozofiju, ali posle toga ti drugi editori izgledaju osakaćeno.

Opis vim-a u casopisu je promasio temu. Isto kao kad bi photoshop opisao kao image viewer i to loš image viewer jer se sporo podiže, nema mogucnost listanja slika, ima gomilu opcija koje su nerazumljive nekome ko samo zeli da gleda slike.

Na kraju, SK je uvek bio (mozda vise nije?) casopis za zaljubljenike u tehnologiju i ljude koji hoce da znaju vise o tim stvarima. Sad se doslo do toga da se prica o "sektasima"
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
Dingo (11.2.2021), GoranSTX (5.2.2021), oluja (5.2.2021)