Prikaz jedne poruke
Stara 1.1.2017, 21:41   #12
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Koji graficku za Phenom II x4 955 ?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Biće gušenja svakako, čak i u igrama koje nisu procesorski zahtevne. Pričam iz iskustva jer sam baš imao Phenom II X4 @ 3.2 GHz, dobijen otključavanjem i klokovanjem ali je to na kraju bio praktično isti CPU. Bio je uparen sa GTX670 koja je manje više egal 960-ici i bilo je podosta CPU gušenja. Zato je možda GTX950 i bolji par. I baš zato treba da izbegne AMD karte jer se gore guše sa slabijim CPU-om.

Ali i kada CPU guši nije uvek za bacanje sva ta GPU snaga. Npr. kada se pomiriš da bez obzira na tvoje spuštanje detalja na medium i poneki low CPU prosto ne može da održi 50+fps nego stalno imaš dropove do 30+ i stuttering, onda sam okretao drugi list. Uključim u nVidia control panelu half refresh rate v-sync (neverovatno korisna stvar kada imaš nestabilan fps i dosta štucanja) i dobijem zakucano stabilnih 30 fps. Sporije jeste ali glatko i ujednačeno, bez štucanja. A onda shvatiš da na taj način upravo zahvaljujući grafici možeš da odvrneš većinu stvari na high, uključiš AA, AF, hairworks... i da i dalje nikada ne padneš ispod 30 fps lock-a i ispadneš iz v-synca. Znači CPU te je sprečio da igraš u visokom fps, ali je grafika odradila da igraš na 30fps sa većinom na max.

I tako dobiješ set jako dobrih karakteristika poput stabilnih 30fps, V-Sync, Very High detalji... nešto što npr. ni jedna konzola ne može da pruži. Svako bi trebao jednom da vidi kako npr. Witcher 3 radi na XOne i PS4 pa da dođe kući i izljubi svoj 7 god. star Phenom i 4 god. staru GTX670, umesto što kuka za tamo nekih 60fps i Hyper teksturama.
Ja sam poceo da shvatam da sto bolji komp imam,to se vise nerviram sto ne mogu uvek i u svakoj igri da izvucem visoke detalje,na visokom fps....Pa cak i kada je igra kanta,opet mi nekada bude krivo .Zato od skoro ide zlatno pravilo,protezi se onoliko,koliko mozes.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke