Prikaz jedne poruke
Stara 19.6.2009, 17:02   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: CSS pozicioniranje problem

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
rekao sam da se prvo koncentriše na najzastupljenije browsere jer će većina posetilaca to da ima, pa posle ako mu je baš bitna opera da namešta layot za nju.

A klijenta sa operom koji insistira na operi bih lepo redirectovao na drugu stranicu koja je pravljena za operu
Dakle da imaš identičan sadržaj na zasebnim stranicama koje bi se učitavale u zavisnosti od pretraživača? Jel to hoćeš da kažeš? Prva stvar, pretraživači debelo kažnjavaju za tako nešto jer se identičan sadržaj nudi na stranicama sa različitim linkovima. To ne da bi sahranilo sajt nego bi autoru bilo bolje da odmah pravi drugi nego da se bori da se pronađe među prvih 100 stranica u rezultatima pretrage. Druga stvar, prepoznavanje browsera se uglavnom zasniva na Javascriptu i pouzdano je kao verovatnoća da će mene sada da udari meteor... (Au bre! Šta se gađaš? )
Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
I šta, sad dođe klijent koji ima ie4 i traži mi da mu sajt radi dobro ja treba da ćutim i da radim??? A ima svakakvih browsera, neki i ne podržavaju javascript, neki ne podržavaju css...
Znači tvoj sajt mora da radi u baš svakom browseru??? Onda samo html zbog kompatibilnosti, ne znam šta ti je tu nebulozno.
A mogao bi da budeš i malo mekši prema korisnicima...
Hm... Mekoća je za rakiju i "šumadijski" čaj a ne za argumentovanu raspravu na forumu Elem...Praksa je da se svaki klijent čija zastupljenost se procenju na preko 0.1% od ukupnog broja korišćenih browsera u svetu smatra bitnim. Pogledaj primera radi sledeću listu koju ja lično smatram među najtačnijim (http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp) i primetićeš da je IE5 nestao sa lica zemlje u julu prošle godine. Onog trenutka kada ne vidiš browser na aktuelnoj listi W3C-a smatraj ga mrtvim i koncentriši se samo na funkcionalnosti browsera koji se na toj listi nalaze. Ja lično sve starije od IE6 više ne smatram relevantnim a i sam IE6 mora da bude podržan isključivo zbog procenta ljudi koji ga koriste (14,5% korisnika za sada).
Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Vidi se da je početnik, i ja mislim da bi mu ta stranica mnogo lepše izgledala bez css
Možeš li mi tačno reći kako to misliš da stranicu napraviš kompletno u HTML-u bez CSS-a? Misliš li da koristiš FONT i ostale relikvije u HTML-u u obliku background atributa koje se smatraju zastarelim i koji se ne koriste već više od 5-6 godina na sajtovima koji imalo imaju dodirnih tačaka sa webom?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
xsalex (21.6.2009)