tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2016, 2:46   #1869
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Naravno, ali je suština ista. Usled veće količine RAM memorije, smanjuje potreba za page fajlom, postojala kompresija memorije ili ne. Sistemu sa 8GB RAMa i ne treba PF, a tek sa 16.

Kako svaka kompresija ipak "jede" procesor, u nekim situacijama staviti Windows 10 na 1GB RAMa na single core AMD Sempron procesoru će takva kompresija biti kontraproduktivna.

Na novijim računarima je pak sve jedno.

Hoću da kažem da je ok taj "feature" ali nije sad neki ubica od novine zbog koje po svaku cenu treba preći na W10.
Ali druze vidi jednu stvar....Recimo primer...Posto si krenuo od kolicine memorije moram da ti navedem konkretan primer loseg upravljanja...Ja imam 8 gb ram memorije i 2 gb graficke memorije..Pustim gta 5 i on mi guta plafon 5 gb ram memorije,dok na detaljima koje igram graficka memorija ide do 1900 i kusur i to je plafon...Sta se desava.Igra radi 10 min otprilike savrseno,nema ni s od seckanja i onda polako krece da secka i sto je duse igram to postaje sve gore.Onda se javi covek na forumu i to mi na kraj pameti nije bilo i kaze mi da iskljuci pf ...Ja iskljucim i igra mi pocne vuci vise rama.Dakle vuce do plafon 7 gb,ali nema ni s od seckanja..Igram je i po 3,4 h bez prestanka,nije secnula ni sekundu...Do cega onda dolazimo ?Kakav hard,kakvi bakraci,win je krivac...Ista prica je i sa fc 4....Isto se to desava.Radi sa pf oko 10 min i onda pocinje da zeza...Onda ljudi koji drze ukljuce msi ab pocnu da tripuju kako je graficka kriva,drajveri,optimizacija,kolicina graficke memorije....Ja sam ranije sve pokusavao da povecam pf misleci da ce to u pojedinim igrama da pomogne,kad ono cvrc nista od toga...Ni na kraj pameti mi nije bilo da ako ga iskljucim da ce igra da lete...Sta ti to govori ?Jednostavno lose upravljanje ramom,ne koristi ga kako treba,kopa po hardu...Tako su napravili.....Ja sad treba da uzmem da bacim pare i da kupim brze bolje vise rama..Sta dobijam time,nista ako ce komp i pored toga sto ima ram,da kopa po hd...To su sve deciji trikovi kojima se gospoda iz microsofta sluze ne bi li mi brze bolje uzeli ssd..Skapirali da ljude u skorije vreme nece to zanimati jer su nabili cene bezobrazno visoko i onda poceli na razne fore i forice da ljudima ispiraju mozak.Po nekom pravilu i kad zakuca memoriju grafe do kraja,trebalo da se ocitava igra iz rama,a kad zafali i njega,onda da drlja sa harda,a oni su napravili da i kad ima memorije slobodne,da drlja sa harda..Gde je tu veza,a kamoli dobro upravljanje ramom .Sta vredi i da kupujes ram memoriju ako ce se softver ocitavati sa harda sem ako nemas ssd pa onda kombinovano hd-ram rade dobro,ovako jok....Ko misli da mu gta 5,fc 4 secka zbog memorije,neka slobodno iskljuci pf ili neka dodje do mene,pa ce da vidi da je krivac hard disk odnosno win....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke