tema: Freaky news
Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2008, 21:40   #78
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Freaky news

Japanac traži dozvolu da se oženi likom iz stripa
Autor: Blic online | Foto:sonance.net | 31.10.2008. - 18:43

Stripovi su izuzetno popularni u Japanu, a pojedini izmišljeni likovi postaju i slavne ličnosti ili čak seks simboli. Jedan Japanac pokrenuo je onlajn peticiju kako bi skupio milion potpisa i naterao vladu da donese zakon koji dozvoljava brakove sa strip junacima, piše news.com.au

"Više nisam zainteresovan za tri dimenzije. Osećam se bolje u dvodimenzionalnom svetu. Voleo bih da sam stanovnik takvog sveta", izjavio je Taiči Takašita, čijoj se kampanji već priključilo na stotine ljudi. "Ipak, sa današnjom tehnologijom to je nemoguće. Stoga bih voleo da se makar odobre brakovi ljudi i dvodimenzionalnih likova."
Bračna statistika u Japanu pokazuje da sve manje mladih staje na ludi kamen jer im je teško da pronađu partnera za čitav život.
Jedan od potpisnika peticije rekao je da dugo vremena nije mogao da se zaljubi u stvarnu osobu i da je trenutno veoma zaljubljen u izvesnu strip junakinju.
"Znam da je ona izmišljena, ali ja sam svejedno zaljubljen. Voleo bih da se odobre brakovi sa strip junacima po bilo koju cenu", rekao je potpisnik nesvakidašnje peticije.
Japanski ljubitelji mange ponekad idu do ekstrema, zaključio je sajt news.com.au. Početkom oktobra, jedna zavisna Japanka stavila je oglas na sajt u kome traži nekog da ubije njene roditelje, nakon što su joj naredili da baci stripove koji su ispunili tri sobe u kući.

http://www.blic.co.yu/slobodnovreme.php?id=63355
Dio37 je offline