tema: Arilienta
Prikaz jedne poruke
Stara 14.8.2008, 23:30   #1
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Arilienta

Pre par meseci moj ortak i ja smo krenuli da radimo na ovom projektu.

U pitanju je 3D igra iz prvog lica. Zamisao gameplay-a se moze opisati kao akciona avantura uz primese RPG-a (gameplay ce biti Hexen-like). Trenutno je zavrsena prva alpha.

U igri se radi o mladom junaku (nije neimenovan vi mu dajete ime), polubogu, sinu boginje bola Lepterije i ne znanog smrtnog coveka. On je jos kao mala beba bio predat kultu Lepterije na odgajanje i obuku verujuci da je on njihov mesija. U njegovim zlatnim godinama biva poslat na ostrvo na obuku, ali ga zahvata oluja i biva vracen na obalu. Vracajuci se u selo, zatice ga spaljenog i unistenog, i nastanutim demonima i nemrtvim. U svom besu ubija sve demone i krece u potragu za bicem koje je ucinilo to nedelo...

Wallpapere, screenshotove, pricu i trenutnu verziju Alpha 1 otvorenu za testiranje mozete naci na nasem (privremenom) forumu: http://hellthronelepteria.forumotion.net/forum.htm

Inace ovo je tek Alpha 1. Posto verujem da ce oni koji budu uopste obracali paznju na ovo preleteti preko mog posta u Announcementu i skinuti igru, da razcistim neke stvari.

1. Grafika je placeholder. Koriste se stvari koje su dosle uz engine i pride neke besplatne skinute sa interneta. Nemamo modelara i stanje je trenutno takvo.
2. Muzika i zvuci su placeholder. Muzicar (optimus_prime) treba da krene da radi muziku i efekte tako da dok nije to gotovo koriste se placeholder muzika i zvuci cisto da ne bude atmosfera prazna.
3. Gameplay trenutno nije na nivou na kome je zamisljen. Nedostatak modelara uskracuje mnoge stvari, jer borba zavisi od animacije karaktera, fali raznolikost, gradjevine gde ce biti zamke i zagonetke etc...
4. Engine koji koristimo je u trenutnom stanju neoptimizovan tako da ce verovatno dolaziti do pada FPS-a. (Poiskljucujte sve "napredne" opcije pomaze).

Ova demistifikacija je napisana iz cistog razloga da se ne bi sirio "hejt" tipa "Aaaa ovo nije tvoja grafika ukrao si model X iz igre Y" itd. (posto se to cesto desava kada sam ja u pitanju).

Inace planovi za Alphu 2 ukljucuju poboljsanja na nivou gameplay-a (koliko je to god moguce u trenutnom stanju), nadamo se vecu raznolikost i bolju optimizaciju.

Komentare molim vas postujte na nasem forumu, posto hocemo da stvorimo mali (veliki) community za feedback, ideje, etc. + temu o ovome postavljam na vise foruma pa ne bih da budem razbacan po svim forumima (sto se feedbacka tice).

Nove verzije izlaze svakog 15-og u mesecu, sa malim zakasnjenjima / poranjenjima (Alpha 1 je izasla dan pre "oficijelnog release date-a").

Unapred se radujem vasim komentarima.
Pozdrav.

Poslednja ispravka: Andross (14.8.2012 u 17:13)
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (28.10.2008), Irena 93 (15.8.2008)