tema: Ubuntu 11.10
Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2011, 19:32   #34
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.10

Citat:
singularity kaže: Pregled poruke
Kad sam instalirao novi 11.10 nemogu uopste da pristupam NTFS particijama. Jednostavno mi ne da upis na njima. Ovo mi se nije desavalo jos od starih verzija. Kad ih mountujem pojave se u /media/HD\ Serije/ na primer hard od 500 GB ali nemogu da pisem nista po njemu.

Instalirao sam ntfs-conf tool da dozvolim upis medjutim ni on nece da se digne prijavljuje mi gresku kod zavisnosti (dependancies)

Posto imam 5 hard diskova kao NTFS nijedan nisam uspeo da osposobim.
Probacu jedino da editujem /etc/fstab da im dam default value pa da probam tako.

Medjutim dosta cudna situacija, nije mi se ovo desilo jos od starih verzija ubuntua 7.04 kad je moralo da se dozvoli pisanje po NTFS particijama.
Сад сам проверио код мене и, све ради без икаквих проблема...
Још од верзије 9.хх нисам имао проблема са радом између ext i ntfs партиција.

Што се тиче самог 11.10 за сад још нисам сигуран какву оцену бих му дао...
Можда је за нијансу незгоднији од претходне верзије, али може бити да је пре у питању субјективан осећај јер сам прошлу верзију инсталирао на чисту партицију и нов налог а ову калемим на већ постојећи налог (а обзиром на свашта нешто што је ту било набацано- требаће времена док се сетим шта све треба да поставивим). Једино што сам се коначно одлучио да пређем на 64бит па може и то бити разлог за чудан осећај...

Иначе за сада сам задовољан јер се још није појавио ни један проблем а да није везан за горе наведено...

Највећи ми је проблем да се одлучим које радно окружење ће да ми буде основно, на Јунит сам већ навикао и има неких добрих решења, док ми се и Гном 3 свиђа са неким својим решењима...
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke