Prikaz jedne poruke
Stara 30.11.2015, 15:44   #140
Keroton
Član
 
Član od: 6.11.2010.
Poruke: 30
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Eto, tu tenziju koju ti spominješ sam ja jedino na režiranim gejmplej klipovima video. Ovako "ni da me dirne" jer mene ne voze kvalitetno ovakve arkade. Moram da osećam svaki metak koji opalim i koji me potkači, svaki metak koji napusti cev oružja treba da bude opasnost, svaki lean iza ćošta treba da me oznoji, eksplozije moraju pružati nešto više od pukog blurovanja ekrana, konopac za rappel ne sme da se pojavljuje niotkuda, operateri treba da izgledaju ozbiljno a ne kao nafurani badassovi. Od jednog metka nikada nisam poginuo niti nekoga ubio za kratko vreme koje sam probao betu.
Oružja su limunada, kretanje je limunada, gameplay je limunada.
A verujte mi jako sam želeo da mi se igra dopadne i bio sam spreman na kompromise ali kompromisa nije bilo ni sa Ubisoftove strane. Konzolno-hibridni twitch shooter za mase.

Ono što je svetla tačka (ponavljam ovo stoti put) i što ne mogu da poreknem je da je destrukcija fantastičan taktički element i da je koncept odličan i potencijal igre veliki ali je sputan preteranom željom da se ovo približi CS publici i casual gejmerima. Kao forsiraju CQB taktički gejmplej a onda ga totalno razblaže. Nije ni limunada nego kap limuna u litru vode sa kilogramom šećera i veštačkom žutom bojom da bi ličilo na limun i bilo slatko i dopalo se svima.
Posteno

Ali objektivno mislim da je na toj skali od HC do Limunada ovo negde na polovini, i zato kazem hibridno. Sa druge strane ja sam imao puno tih momenata tenzije, i padao sam od jednog metka i ostalih stvari koje si nabrojao. Moze to biti subjektivno, i neka bude, ali su mi se te stvari desile vise puta.

Ostale stvari koje si nabrojao, sasvim se slazem.
Ali, meni takve stvari ne smetaju, zato i ponavljam ceo Hibridni deo, nije nota u ovoj igri na ultra realizmu niti igra pokusava to da uradi. Nasli su savrsen balans svega toga da deluje uverljivo, i da radi u smislu gejmplej mehanika, a da ponovo bude sveze i jako zabavno svaku partiju.

Osim vanila ARMA 3 takodje se sa vremena na vreme, moze odigrati dobar close quarter map, gde se polako cisti odredjeni objekat milimetar po milimetar. Strava stvar kod Siege-a je sto je cela igra taj deo, samo sa mnogo vise fokusa na toj ideji.

Takodje gledam dosta ARMA3 ljudi da kace Siege klipove, kako ocistiti prostoriju pravilno, kako komunicirati sa timom itd. sto nije nesto sto se pojavljuje u limunada shooterima,zar ne?

U kracim crtama, ako vec idem u crevca opisao bih ovu igru, kao nesto sa harsher COD napucavanjem, ali taktickim nivo-om ARMA 3 u close quarter situacijama.

Igrao sam Insurgency, ali sam mnogo vise vremena proveo u ARMA 3, nije mi leglo, mozda mi je bilo previse simplisticki i bez cilja.
Keroton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke