Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2019, 19:38   #19
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi note 5 3/32 ili Xiaomi Redmi S2 4/64

Ja imam Redmi note 5 3gb i Mi A1 4gb/32gb, lezanje u ruci daleko je lakse sa Mi A1, tanji je lakse se obuhvata, iako je siri za nijsansu. Perfomanse su tu negde, generalno google aplikacije brze ucitava MI A1, i daleko je bolji u multitaskingu(4gb vs 3gb) valjda zbog toga. Igre i download aplikacija rade neznatno brze na Redmi Note 5, i redmi note 5 ima za nijansu kvalitetniji ekran, ima i manuelno podesavanja istog, dok kod MI A1 nema tih podesavanja. Baterija je dosta bolja na RN5 i recimo 40%. Ali Mi A1 ima type c usb i napuni se od 10% do 100% za 1.30h, dok RN5 se puni 2.20h od 10% do 100%. Sto se zvuka preko zvucnika tice, glasniji je jedno 20% na A1, dok je dosta dublji p[a i kvalitetniji na RN5. Na slusalicama obrnuta prica. A1 sa PIE update dobio Fm radio, i to je to. Kamera po meni bolja na RN5 generalno, prednje mrtva trka, stim sto na RN5 ima led blic a na MI A1 nema, i na RN5 ima portret mod prednje kamere, dok na MI A1 nema. Otisak prsta za nijansu i brzi i bolji na RN5. E sad softver, MIUI ima gomilu opcija i funkcija zajedno uparenim kod mene sa POCO launcherom, sve to lepo izgleda i funkcionise, sa druge strane Pixel androidone iskustvo sa 4gb rama, sve leti, perfomanse odlicne, tesko je reci koji bolje radi, mozda za nijansu stabilnije MI A1, ali MIUI je bogatiji korisnicki interfejs.
Lezanje u ruci Mi A1 pogotovu sto je jako slican Iphone 7 plus, slicnih dimenzija, slicne arhitekture spoljasnje, nekako vise premium mi izgleda, ja imam beli sa rose gold poklopcem, dok mi je RN5 beli sa plavim poklopcem. Eto to ti je moje opsirno poredjenje. Ako nesto treba pitaj.
PS:Verovatno cu RN5 da prodam, preveliki je za dzep ide lepo vreme, tezak je, MI A1 ergonomija mi vise odgovara iako ima debele stranice i klasican je 16:9 stari dizajn.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (8.3.2019)