tema: [Android] Xiaomi problem hitno
Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2018, 11:03   #1
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Xiaomi problem hitno

Brikovao sam Xiaomi redmi 5, tako sto sam zvanicni update preko update app instalirao, on prihvatio i verifikovao update, i posle upao u recovery, i od tada samo se restartuje, dole crvenim slovima pise da nije MIUI verzija za taj telefon, ja sam skinuo manuelno update sa mi sajta, zvanicni, oficijalni update, globalni kao sto je i pre njega bio. Cak mislim da mi je i bootloader otkljucan, jer u dodatnim podesavanjima, pise phone status-unlocked-predpostavljam da je to to. Kompjuter ne prepoznaje telefon(miui pc suite) medjutim flash xiaomi tool ga prepozna, ali kad hocu da flesujem telefon uvek izbaci neku gresku, ma koji da je rom miui u pitanju. Mozda negde gresim pri flesovanju stock roma, ili mi treba taj neki kabli usb, secen sa dugmetom. Telefon je u garanciji, ne znam da li ce je priznati, postoji opcija da se telefon otvori da se spoji neki konektor i diretkno flesuje kineski rom u telefon sa tim kablom sa dve zicke, gledao sam na youtube, ali mi se telefon ne otvara. Ako neko je imao slicni problem ili pak Jovan majstor sa foruma. Gde sam gresku napravio ne znam, od silnog restartovanja bojim se da ce ploca da strada, cekam baterija da se isprazni, pa da se ugasi, sta da radim, ne znam. Ugasio sam ga drzeci sva tri dugmeta odjedared. Izlgeda sa da samo testpoint ce moci da ga unbrikuje i da se fleshuje kineski rom, toga sam se i plasio.

Poslednja ispravka: tref (6.5.2018 u 13:32)
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke