Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2005, 12:51   #6
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Rambo - First Blood

Napajanje nije otislo. Kad ga upalim ploca ima napon, qleri se vrte, lampica od HD-a sija 20-30 sekundi kao da pokusava da podigne sistem. Ali me Bios ne pozdravi sa biip. Graficka je ok - monitor isto tako ne reaguje i kad nema Ram-a - logicno. Definitvno je problem u ploci. I da pojasnim sta je sa memorijom - spaljena su 2 pina na onom kracem delu (sa 80) na memoriji (ona je definitivno proslost - sto i nije neka steta), a na ploci se u lezistu za memoriju malo rastopila plastika (jedva se primecuje) oko 2 pina na duzem delu (sa 104) posto je ubacio kontra. U pitanju je ono leziste koje je najdalje od procesora. Na ploci nema drugih vidljivih ostecenja. Probao sam kod drugog ortaka sa istom plocom - digne sistem bez obzira u kom slotu je memorija (doduse bila je 256MB ddr333).
Probacu da donesem tu memoriju i da klirujem cmos. I ako moze mala pomoc oko ovog drugog: u manul-u za moju plocu pise da se samo prebaci dzamper, a za njegovu pise - izvadi bateriju, prebaci dzamper, vrati dzamper posle 3 sec, vrati bateriju (sto mi je malo nelogicno). Znaci kako? Znam da je poenta da se setovanja u Biosu vrate na default, ali nisam nikad radio pa da ne zayebem nesto.
A sto se tice prebijanja - to nek ga on prebija kolko hoce. Ja sam mu lepo govorio da mu komp sastavi lik koji je i meni.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke