Prikaz jedne poruke
Stara 16.8.2021, 15:54   #19
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Kapiram ja da ljudima cesto "pukne film" kada citaju poruke (to je glavna mana takve komunikacije), ali, bar u mojima, nema apsolutno nicega licnog ili zlonamernog, nikada.
@Lex: Nisam nigde napisao da se vezujes za hardver, potpuno sam pozitivan u svakoj poruci pa nema potrebe za nekim ostrjim tonom. Termin "antika" je trebao od pocetka da stoji pod navodnicima, moja je greska... Ima smisla i to sto ti pises, slazem se. Ipak, ljudi koji kupuju skupe ploce i procesore su uglavnom medju prvima koji predju na novije platforme i uglavnom oni imaju najveci novcani gubitak. Ko hoce stalno prvi da jede tresnje u prolece najvise ga i kosta. Ima naravno i drugih - ako si plocu, cpu, RAM pazario nove izmedju 2013 i 2018 (taj hardver je bio manje vise tada u prodaji) i ti si jedan od tih koji kupe kvalitetno i ostaju na platformi dugo sto je, po meni, mnogo pametnija varijanta od stalnog skakanja sa nove na najnoviju platformu. Pogotovo je kod Intela dobitak u performansama relativno skroman sa svakom novom generacijom.

Ovde pisemo o slucaju kada covek nema upotrebljiv komp i raspolaze (pretpostavljam) ogranicenim budzetom a treba da kupi sve a NE kupuje od poznanika, prijatelja... Ja sam zaista za to da se u takvom slucaju ide pre na novo jer hardver star 6-7 godina, iako kvalitetan, prosto nije nov i radio je u ko zna kakvim uslovima. A kada kupujes sve veca je verovatnoca da se nesto i pokvari, narocito ako ima 5+ godina. Ovako kupis novo, skromnije jeste, kuciste skromnije, napajanje krsic ali ulozis u bolje napajanje i hladjenje pa ti hardver radi sasvim solidno a znas sta imas u kucistu. Da ne pominjem kolika je razlika u potrosnji struje i grejanju hardvera starog 6-7 godina i aktuelnog novog u prodaji. Dobar upgrade je apsolutno moguc i na A320 chipsetu, pogotovo sa nekog Athlona 200ge.

Ne postoji univerzalni recept za kupovinu..Negde prodjes super i sa polovnim hardverom negde je i nov bzvz ali vazi i obrnuto.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.8.2021 u 16:17)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Lex987 (16.8.2021)