tema: Nba 2k22
Prikaz jedne poruke
Stara 28.10.2021, 15:06   #22
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k22

Ma, ne postoji podešavanje slajdera koje može da sredi "žute minute" kada AI igre krene da "divlja" nekim totalnim nebulozama.

U ogromnoj većini slučajeva centrom možeš da "zalomiš" protivničkog, daš koš pored njega ili ga navučeš na faul, sve je to zaista realistično, pa sa Jokićem je dabl-dabl uobičajena stvar u 90% slučajeva. Ali kada dođu ti "žuti minuti" protivnički AI centar samo stoji sa dignutim rukama i ništa ne radi. U tom trenutku znam "koliko je sati". Šta god da pokušam nema šanse da prođe. Lagano ga zaobiđem, krenem na polaganje, bacim loptu sa pola metra a protivnički centar i dalje stoji u istom položaju. Lopta u roku od desetinke pređe nekih dvadeset santimentara centar ju je već izblokirao. Vratim replay gotovo u frejm i nema šanse da vidim kako se odrazio. Fejd aut šut, horog, šta god da uradim u tom trenutku će izblokirati.Pokušam li da zakucam i to će lagano izbiti bez faula.

Još gora stvar je kad, na primer, sa Porterom čuvam protivničko krilo, a lopta nije kod njega. Fokusiran sam na protivničkog igrača, ne obraćam pažnju ni na šta drugo, maksimalna koncentracija, ovaj stoji na liniji za tri ja držim tastere spreman na najmanji trzaj...
I, naravno, igrač iz ležerne poze u stanje full trka prelazi u stotinci. Naravno, primetim i ja to, pritisnem taster za taj pravac, ali moj igrač radi animaciju prelaska sa noge na nogu, lagani okret, konačno se postavlja za trk nazad, a za to vreme ovaj već zakucao i vraća se nazad.

Dobro, malo karikiram, ali zaista postoji podosta besmislenh nelogičnosti koje se vuku od ranijih izdanja. I dok ih je pre bilo tokom čitave utakmice u 2K22 se pojavljuju "u talasima". I uvek u poslednjoj četvrtini.

Jer, kad igraš koncentrisano, pažljivo, trudiš se, lomiš tri četvrtine, a ond au četvrtoj nema šanse da ubaciš koš sa distance, u reketu imaš hobotnice koje skaču brže od mačke, a u odbrani možeš da igraš kako god oni sve pogađaju, kako da ne deinstaliraš tako nešto da se ne bi nervirao??

Bar ja sačuvam igru na kraju treće četvrtine i ako krenu sumanute nerealnosti samo ponovni LOAD. Ne smeta mi da izgubim ni najmanje, čuvam igru i kada gubim, ali čim krenu AI budalaštine samo novi LOAD. Dok ne izgubim ili pobedim iole realno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke