Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2021, 20:38   #1
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom RX 5700XT Sapphire Pulse problem???

Pocelo je u poslednje vreme da me izludjuje.
Driver timeout ili nekad mi izbaci Radeon Wattman settings da je resetovan na fabricka podesavanja.
Probao sam 6-7 prethodnih drajvera, isto se desava. Sva procedura je ispracena, brisao sam iz safe mode-a pa instalirao nove. Cak sam i probao da instaliram samo drajver(bez Radeon software-a). U tom slucaju je situacija bila malo bolja ali je opet pocelo. Problem timeouta se desava vecinom nakon restarta ili hladnog boot-a, cesto dok surfujem internetom ili na desktopu iz cista mira. Iz igrica me ne izbacuje, ne ledi sliku i sl... Znam da je ploca teski sh*t B450M DS3H V2 i pocinjem polako da sumnjam na nju. Napajanje je kupljeno pre pola godine i Seasonic je od 650W. Na ploci je jedan m.2 i jedan sata SSD. Pratio sam sve i svasta na internetu ali konkretno resenje nisam nasao. Pocinjem da sumnjam na plocu. Imam jos jednu konfiguraciju (i5 2500K 12GB rama HD 6870 i kad ubacim grafiku u nju nikakvih problema nisam imao nakon nekih 2h koriscenja). Ima li vlasnika pomenute karte koji su imali slicnih problema? Mislio sam da kupim MSI MAG B550 TORPEDO i LC CC120 AM4 da probam i vidim kako ce se ponasati pa ako ne bude bilo vajde onda bih iskoristio zakonom zagarantovano pravo i vartio te 2 komponente i uzeo novac nazad(problem je sto bi se to malo oduzilo)ali ne vidim izlaz iz ove situacije. Takodje da napomenem da sam ubacivao i poslednju verziju bios-a od maticne i nista pomoglo nije. Neki konstruktivan predlog bi dobro dosao...
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke