Prikaz jedne poruke
Stara 26.8.2020, 23:49   #120
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Flight Simulator

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Na pravom, sertifikovanom simulatoru mozes zvanicno da uradis preko pola obuke za instrumentalno letenje recimo i to uredno upises u knjizicu.
Možeš ali u praksi to mali broj ljudi radi jer na cenu korišćenja seritifovanog simulatora i dalje dodaješ cenu instruktora a jedina prednost koju od toga dobiješ je da si pred prvi praktični let malo bolje upoznat sa IFR-om - nečim što se poprilično dobro ovlada nakon par desetina sati prakse.

Plus, ako ciljaš samo na civilnu avijaciju, u većini slučajeva ćeš i onako leteti VFR, ili bar na početku svoje obuke. Dovoljno da zapravo ozbiljno i lagano zagrebeš IFR.

Da ne pričam da je u vreme, pre nekih petnaestak godina, kada sam ja radio na svom PPL-u sertifikovan simulator bio ređi od "sedmice" na LOTO-u u Serbistanu. Nisam siguran ni da ih danas pilotske škole kod nas imaju. Možda u BG-u, eventualno Vršac. U stvari znam da je vojni aerodrom u Lađevcima imao simulator, sa sve kabinom i hidraulikom - osmim svetskim čudom koje su pokretale tri "kante" od kojih je hidrauliku kontrolisala "kanta" na kojoj se vrteo MS-DOS 6, koju niko nije smeo da pipne jer su se bojali da će simulator posle toga biti neupotrebljiv
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (27.8.2020)