tema: Xbox
Prikaz jedne poruke
Stara 24.12.2019, 13:30   #95
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Koji je HDD u njemu i koja je verzija konzole i da li si skinuo clock cap? I ako planiraš da ga prodaješ ostavi i meni link oglasa u PM... Ne bih da se odričem mog Xboxa ali jednostavno nemam vremena da se smaram da mu apgrejdujem HDD, treba da nađem odgovarajući na oglasima pa da se mlatim sa celom onom procedurom - jednom sam celu noć izgubio pokušavajući pa odustao...
250GB je HDD (Seagate), sa SATA to IDE adapterom i sa 80 Pin IDE kablom. Verzija ploce je 1.4 i uradjen je hardmod tj. ugradjen je cip u konzolu. Nisam uopste gledao Clock CAP da li je skinut, moracu i to da pogledam kada stignem pa da ga skinem ako vec nije skinut.

Koliko se secam ti imas Soft-Modovanu konzolu. Na tim konzolama je HDD upgrade malo tezi jer moraju istovremeno da se povezu dva harda i preko programa Chimp da se kloniraju. Takodje nisam siguran da li na softmodovanoj konzoli moze hard veci od 120GB jer za podrsku vecih hardova potreban je i drugi BIOS koji podrzava LBA48.

Ukoliko imas konzolu koja ima ugradjen cip ili joj je uradjen TSOP (instaliran drugi BIOS umesto fabrickog) onda je HDD upgrade smesan. Ubaci se novi HDD, pokrene se HeXen sa DVD-a i ide se na opciju "Prepare new HDD" koja uradi sve za tebe.

Sledeci Xbox cu sredjivati za sebe i njemu cu raditi kompletnu restauraciju. Nova boja, novi ventilatori, HDMI mod, RAM Upgrade i 2TB HDD upgrade. Ne znam da li pratis OGXbox forum ,ali tamo moze svasta korisno da se nadje. Za ne poverovati je da ljudi rade CPU upgrade i RAM upgrade i takve konzole prodaju po 400-500e.

Ja sam prosle godine isti ovakav Xbox prodao za 80e u roku od dve nedelje. Covek koji ga je uzeo kupio ga je samo zbog gomile emulatora i igrica koje sam mu ubacio.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (25.12.2019)