Prikaz jedne poruke
Stara 5.7.2011, 1:39   #16
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Sta kupiti Galaxy SII ili LG Optimus 3D

Nabavio sam Galaxy S II, kao treći android koji sam koristio (pre toga HTC Tattoo i Motorola Milestone). Rekao bih da je ovo apsolutno najbolji komad hardvera koji je trenutno dostupan. Prvi put da vidim da android sa sve touchwiz efektima radi potpuno fluidno i da trpi gomile aplikacija otvaranih jednu za drugom. Osim odličnog ekrana, giga rama, dual kor procesora najnovije generacije, istakao bih fabrički otključan bootloader koji će bez problema dozvoliti rootovanje i instalaciju romova poput CM7 i MIUI (ko voli te romove naravno). Sam toucwiz je ok i mnoge izmene su funkcionalne.

Sve ovo sa performansama je jako bitno ako ti je stalo da ti telefon ostane aktuelan. 3D jeste zabavan, ali sa tim hardverom će relativno brzo postati prevaziđen. Npr moj Milestone i po današnjim standardima ima super rezoluciju ekrana (854x400), a izašao je 2009. Ono što ga je ubilo je 256 RAM što se pokazalo nedovoljno za normalno funkcionisanje Gingerbread androida. Pride, bootloader mu je bio zaključan, što nije dozvolilo custom kernele da kompenzuju za taj ram preko cache2sd, niti da isprave sve bagove oficijelnog Froyo apdejta.

Da skratim priču... Moje iskustvo je da ti je bolje da uzmeš jači telefon nego džidžu od 3D ekrana. To je još eksperimentalno i nedovoljno podržano od osnovnog android sistema. Ako uzmeš SGSII dobijaš telefon koji će biti više nego adkevatan i za narednu verziju androida, a njegova otvorenost ti garantuje custom romove, čak i ako Samsung reši da ne napravi apdejt. Efektivno ćeš imati odličan telefon sa svim najnovijim funkcijama oko 2 godine, dok sa tim LG definitivno nećeš. Ne kažem da neće biti funkcionalan, ali neće biti ni približno takvo zadovoljstvo za korišćenje.

Naravno, sve zavisi šta je tebi lično prioritet. Nadam se samo da sam na adekvatan način preneo moja zapažanja vezana za android koji sam koristio u svim verzijama od 1.6 do 2.3.3 i gomilom custom romova.

Poslednja ispravka: toology (5.7.2011 u 1:57)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke